Українцям із зони боїв та ВПО реструктуризують борги за споживчими кредитами

Реструктуризацией кредитов можно воспользоваться, если украинец на данном этапе не получает иного дохода, кроме государственной, социальной, благотворительной помощи или пенсии.

Кабінет міністрів підтримав розроблені Мінреінтеграції законопроєкти, які передбачають полегшення умов погашення кредитів для тимчасово переміщених осіб (ВПО) та українців, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій, передає Banker.ua з посиланням на прес-службу Мінреінтеграції.

Головний Telegram-канал банкірів

У міністерстві пояснюють, що виявили проблему нарахування непропорційно великих відсотків за кредити, споживачами яких є люди, які мешкають на зруйнованих війною територіях, або внутрішні переселенці.

Згідно з ухваленими документами, для зазначеної категорії громадян буде запроваджено обов’язкову реструктуризацію споживчих кредитів.

Реструктуризацією кредитів можна скористатися, якщо українець на даному етапі не отримує іншого доходу, крім державної, соціальної, благодійної допомоги чи пенсії.

Також на зміни умов кредитів можуть розраховувати українці за таких умов: людина або член її сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни та сукупний розмір її доходу та членів її сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Крім того, пропонується встановити, що на період воєнного стану та протягом 30 днів після дня його припинення кредитору та колекторській компанії забороняється здійснювати заходи щодо врегулювання простроченої заборгованості до зазначеної категорії громадян.

Також Кабмін підтримав зміни до Податкового кодексу, якими передбачено, що отримані внаслідок такої реструктуризації доходи не оподатковуються.

Ухвалені на засіданні уряду законопроєкти найближчим часом будуть внесені на затвердження до Верховної Ради.

Читайте також: П’ять перешкод для випуску CBDC. Переклад статті FT

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що фінансове становище 63% українців погіршилося внаслідок війни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)