Лише 1% українських компаній вдалося уникнути втрат за місяць війни – опитування

бизнес

13% керівників підприємств оцінюють втрати бізнесу внаслідок російського вторгнення у $500 000-$1 млн.

Лише 1% українських підприємств, опитаних Європейською бізнес-асоціацією, вдалося уникнути втрат за місяць розпочатої росіянами війни, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

Згідно з результатами дослідження, проведеного експертами Європейської бізнес-асоціації, майже третина українських компаній втратила через війну понад $1 млн.

Так, 13% керівників підприємств оцінюють втрати бізнесу в результаті російського вторгнення у суму від $500 000 до $1 млн. 28% респондентів зазначили, що збитки, завдані ним за місяць війни, варіюються від $100 000 до $500 000, тоді як 14% учасників опитування оцінюють бізнес-втрати $100 000 і менше.

Водночас, близько 1% співрозмовників Європейської бізнес-асоціації зазначили, що не зазнали за місяць війни, розпочатої росіянами, жодних втрат.

Респонденти, що залишилися, зазначають дослідники, досі ведуть підрахунок збитків.

Головний Telegram-канал банкірів

Керівники підприємств також розповіли, що роблять для того, щоб залишатися на плаву в період дії воєнного стану.

Так, 68% респондентів, щоб продовжувати роботу в нинішніх умовах, вдаються до скорочення витрат, тоді як 44% використовують кошти, отримані в результаті погашення заборгованості від клієнтів або партнерів. 35% опитаних проводять релокацію підприємств, тоді як 13% учасників дослідження запускають нові бізнес-напрями.

Також варто зазначити, що 25% керівників підприємств, опитаних Європейською бізнес-асоціацією, у воєнний час переорієнтують свій бізнес на гуманітарні потреби, тоді як 13% – на потреби армії.

график

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 13,4 млрд гривень, перерахованих на спецрахунок з початку дії військового стану, майже 3,9 млрд надійшло в іноземній валюті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)