Хакери почали вимагати Bitcoin за допомогою «коронавірусних» трекерів

Заповзятливі хакери придумали, як отримати вигоду з ситуації, що склалася навколо спалаху коронавірусу.

Ще зовсім недавно мисливці на біткоїни атакували довірливих користувачів за допомогою десктопних версій зловмисного ПО, але вже сьогодні жертвами здирників стають користувачі Android-пристроїв у всьому світі, які встановлюють на свої пристрої псевдотрекери «для повідомлення про випадки зараження COVID-19 неподалік». Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на видання Thenextweb.

Увагу фахівців привернув сайт coronavirusapp [.] Site, що пропонує користувачам встановити Android-додаток для відстеження поширення коронавірусу. При цьому встановлена на пристрій програма блокує екран і вимагає заплатити в біткоїнах суму, еквівалентну $100.

Так, додаток CovidLock, за запевненнями його творців, здатен миттєво повідомляти про випадки зараження на коронавірус неподалік. ПО, як обіцяють довірливим користувачам, сертифіковане ВОЗ та CDC (Центрами з контролю і профілактики захворювань США).

 

Борці з кіберзлочинністю попереджають про те, що «трекер» є інструментом в руках здирників, і закликають користувачів встановлювати тільки перевірені програми.

Читайте також: Майже до нуля: ФРС США терміново знизила ключову ставку через коронавірус

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що до кінця минулого тижня Bitcoin подешевшав на 50% протягом двох днів, і це стало рекордним падінням вартості криптовалюти за всю історію її існування.


Коментарі (0)