Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Як поводитиметься долар в Україні на початку червня: озвучено прогнози
Чи варто сьогодні запасатися валютою і що робити тим, хто має гривневі заощадження.
Найближчим часом курс долара у парі з українською нацвалютою стабілізується. Про це у коментарях Realist.online заявили фінансові експерти, повідомляє Banker.ua.
На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, валютний курс в Україні на короткий період стабілізується, але найближчими місяцями гривня девальвуватиме.
Експерт упевнений: долар в Україні може послабшати лише в одному випадку: якщо розблокують порти та відновиться експорт продовольства.
«За даними ООН, у світі залишилося продовольства на 30 тижнів, це 7,5 місяців. Але «до зернятка» ніхто вигрібати запаси не буде, тому реально питання з розблокуванням наших портів – це Одеса та Миколаїв – має вирішитись протягом двох найближчих місяців», – зазначає економіст.
Так, прогнозує він, за умови, що ситуація на фронті кардинально не погіршиться, вже до кінця літа можна буде сподіватися на невелике зміцнення гривні.
Що ж до доцільності придбання валюти найближчим часом, то Олег Пендзін рекомендує не поспішати і залишити заощадження в тій валюті, в якій вони зберігаються зараз.
«Для тих, у кого заощадження у гривні, варто підтримати фінансування української армії, купивши військові держоблігації та заробивши на відсотках», – рекомендує експерт.
Його колега економіст Олександр Охріменко вважає, що сьогодні інвестувати у валюту особливого сенсу немає: особливо якщо йдеться про суму в межах $1000.
«Нині купувати долари можна тільки з метою спекуляції, але для нефахівців це навряд чи хороша пропозиція», – упевнений аналітик.
За словами Олександра Охріменка, у довгостроковій перспективі інвестиції у долар також не принесуть вигоди. Так, згідно з прогнозом економіста, за рік готівковий курс може зрости максимум на 20% або до 45 грн/$, але інфляція при цьому має бути вдвічі більшою за нинішню.
Виходячи з цього, фахівець рекомендує українцям вкладати гривневі запаси не у валюту, а в товари тривалого зберігання та заплановані великі покупки.
Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що обміняти готівкову гривню на євро можна буде в банках Бельгії. Відповідну угоду Центробанк України днями підписав із бельгійським колегою.
Коментарі (0)