У НБУ пояснили, як правильно відкривати депозит у банку

Уважно читайте депозитний договір перед підписанням, вивчаючи всі умови, ризики та нюанси, радять в Нацбанку.

Відкриваючи депозит у банку, клієнт отримує можливість не тільки зберегти накопичення від знецінення, а й заробити за допомогою даних засобів. Щоб українці могли максимально грамотно скористатися цією можливістю, фахівці НБУ склали список важливих нюансів, на які слід звернути увагу при розміщенні власних коштів на депозит, передає Banker.ua.

По-перше, зазначають в Нацбанку, автоматичне продовження терміну депозиту є можливим тільки за згодою власника коштів, тому банкам рекомендується пояснювати клієнтам всі умови отримання послуги і заздалегідь інформувати громадян про завершення терміну дії депозиту.

По-друге, щоб у клієнта була можливість зняти кошти з депозиту достроково, цю умову треба передбачити в договорі.

По-третє, додають в НБУ, всі умови повернення вкладу та можливі комісії слід чітко прописувати в договорі. Наприклад, в тарифах банку має бути зазначено, що комісія за зняття коштів на відсотки і суму вкладу не поширюється.

Як резюмують в Нацбанку, перед підписанням депозитного договору його необхідно уважно прочитати, вивчивши всі умови, ризики та нюанси.

У разі ж, якщо, на думку клієнта, фінустанова порушила умови договору, слід написати звернення на ім’я керівництва банку. Якщо таким чином вирішити проблему не вдалося, клієнтам радять звертатися в НБУ.

Читайте також: Олександр Кривошеєв (Admitad Ukraine): «Перше, що повинні зробити банки, – сформувати підрозділ, який займеться діджиталізацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними Нацбанку, нинішні темпи відтоку строкових гривневих депозитів і валютних коштів значно поступаються показникам, які було зафіксовано під час криз 2008 і 2014 рр.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)