У НБУ розповіли, як змінилася структура доходів банківської системи під час війни

Кирилл Шевченко

Протягом січня-лютого 2022 року українська банківська система заробила майже 10 млрд грн.

НБУ очікує, що у березні частка комісійних доходів банків від операцій із платіжними картками скоротиться. Про це в інтерв’ю ЕП заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.

За словами керівника НБУ, за підсумками березня джерело доходів українських банків не буде таким стабільним, як це було у довоєнний період.

Водночас доходи від ОВДП залишаться стабільними за рахунок своєчасного та якісного обслуговування зобов’язань Міністерством фінансів України.

Кирило Шевченко нагадує, що протягом січня-лютого 2022 року українська банківська система заробила близько 10 млрд грн. Що ж до березневих показників, то фінальних цифр у НБУ немає, оскільки банки досі не сформували всю звітність.

«Ми точно можемо очікувати зменшення частки комісійних доходів банків від операцій із платіжними картками», – прогнозує Кирило Шевченко, пояснюючи свої очікування тим, що на період воєнного стану платіжні системи з ініціативи банків скасували комісію інтерчейндж, а банки зі свого боку переглянули комісію для торговців.

Водночас, додає він, таке зменшення не має суттєво вплинути на загальний рівень доходності банківської системи України.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, зазначає Шевченко, платіжна дисципліна щодо кредитів сьогодні відрізняється від тієї, що була до війни.

«Ми прибрали всі регуляції, які можуть призвести до негативних наслідків для банку у разі надання кредитних канікул – за тілом кредиту, за відсотками. Тобто ми сьогодні ставимося з дуже великим розумінням того, що відбувається», – заявив голова НБУ.

экономист

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Кирила Шевченка, банківська система має бути одним із ключових драйверів відновлення української економіки, і держбанкам у цьому процесі буде відведено ключову роль.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)