Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НБУ розповіли, як змінилася структура доходів банківської системи під час війни
Протягом січня-лютого 2022 року українська банківська система заробила майже 10 млрд грн.
НБУ очікує, що у березні частка комісійних доходів банків від операцій із платіжними картками скоротиться. Про це в інтерв’ю ЕП заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.
За словами керівника НБУ, за підсумками березня джерело доходів українських банків не буде таким стабільним, як це було у довоєнний період.
Водночас доходи від ОВДП залишаться стабільними за рахунок своєчасного та якісного обслуговування зобов’язань Міністерством фінансів України.
Кирило Шевченко нагадує, що протягом січня-лютого 2022 року українська банківська система заробила близько 10 млрд грн. Що ж до березневих показників, то фінальних цифр у НБУ немає, оскільки банки досі не сформували всю звітність.
«Ми точно можемо очікувати зменшення частки комісійних доходів банків від операцій із платіжними картками», – прогнозує Кирило Шевченко, пояснюючи свої очікування тим, що на період воєнного стану платіжні системи з ініціативи банків скасували комісію інтерчейндж, а банки зі свого боку переглянули комісію для торговців.
Водночас, додає він, таке зменшення не має суттєво вплинути на загальний рівень доходності банківської системи України.
Крім того, зазначає Шевченко, платіжна дисципліна щодо кредитів сьогодні відрізняється від тієї, що була до війни.
«Ми прибрали всі регуляції, які можуть призвести до негативних наслідків для банку у разі надання кредитних канікул – за тілом кредиту, за відсотками. Тобто ми сьогодні ставимося з дуже великим розумінням того, що відбувається», – заявив голова НБУ.
Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Кирила Шевченка, банківська система має бути одним із ключових драйверів відновлення української економіки, і держбанкам у цьому процесі буде відведено ключову роль.
Коментарі (0)