Що станеться з економікою, якщо акції Tesla і Amazon впадуть: думка експерта

Незважаючи на те, що бульбашка доткомів завдала серйозного удару по економіці, а події 2007-2088 років вилилися у світову кризу, «не всі бульбашки є однаково небезпечними», вважають в WSJ.

Акції таких компаній, як Apple, Microsoft, Amazon і Facebook не є перекупленими: їхні високі оцінки виправдані низькою прибутковістю казначейських облігацій. Таку думку днями висловив Джеймс Макінтош з WSJ, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Investing.com.

На думку Джеймса Макінтоша з The Wall Street Journal, незважаючи на те, що бульбашка доткомів завдала серйозного удару по економіці, а події 2007-2088 років вилилися у світову кризу, «не всі бульбашки є однаково небезпечними».

З економічної точки зору, зазначає автор, бульбашки стають небезпечними в тому випадку, коли компанії вдаються до надлишкових інвестицій, а інвестори купують акції, використовуючи кредитні кошти.

За його словами, якщо та ж Tesla завтра впаде, то для економіки катастрофою це не стане: операції компанії досить скромні, і вона веде діяльність переважно за рахунок власного капіталу.

Джеймс Макінтош вважає, що акції таких компаній, як Apple, Microsoft, Amazon і Facebook не є перекупленими: їхні високі оцінки виправдані низькою прибутковістю казначейських облігацій. У разі, якщо вартість акцій в IT і пов’язаних з ним секторах обвалиться, наслідки для економіки не будуть фатальними, прогнозує експерт.

Варто зазначити, що у зв’язку зі святкуванням Дня президентів американські біржі в понеділок були закриті. Китайські біржі також пішли на канікули: в ці дні КНР відзначає Новий рік за місячним календарем.

16 лютого, згідно з даними торгів, індекс Hang Seng зріс до 2,5-річного максимуму, досягнувши позначки 30.746,66 пункту. Південнокорейський KOSPI у вівторок зміцнився до 3163,25 пункту (+ 0,52%), S&P/ASX 200 піднявся до 6917,3 пункту (+0,7%), а Nikkei 225 додав 1,28%, злетівши до 30467,75 пункту.

Читайте також: Кирило Чихрадзе (Blockchain Crystal): «Банки України почнуть відстежувати та регулювати криптотранзакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків Goldman Sachs, приплив капіталу в ризикові активи може тривати ще протягом року. За їхніми словами, поточний бичачий настрой інвесторів робить ризикові активи більш уразливими перед економічними ризиками. Проте, перекіс у позиціонуванні може зберегтися аж до моменту «матеріалізації» цих ризиків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)