Європейський інвестиційний банк має намір кредитувати в енергоефективність України

Європейський інвестиційний банк (EIB) планує щорічно позичати по 500-600 млн євро Україні в такі сектори, як поновлювана енергетика та енергоефективність. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на доповідь Жан-Крістофа Лалу, генерального директора EIB.

Під час панельної дискусії «Україна в Європі: стратегічне економічне партнерство, тепер більше, ніж раніше» на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Жан-Крістоф Лалу, який також є начальником відділу кредитних операцій банку, заявив: «З перспективи ЄС, Україна є абсолютно важливим партнером, який виправдовує додаткові зусилля останніх років. У період між 2014 і 2017 роками ми подвоїли наш ритм інвестування».

Європейський інвестиційний банк продовжить інвестиції в муніципальну інфраструктуру, в основному на сході країни, де вже досягнуті «певні успіхи». Також будуть продовжені програми для місцевих малих і середніх підприємств в регіонах в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Крім того, разом з іншими міжнародними фінансовими інститутами EIB має намір підтримати «кілька проектів» на ринку державно-приватного підприємства (PPP), який створюється в Україні.

«Зараз портфоліо бізнесу EIB в Україні становить близько 6 млрд євро фінансування в зобов’язаннях, яких орієнтовно одна третина вже надана», – розповів Лалу.

Зі згаданих 6 млрд 2/3 йдуть в державний сектор (зокрема, інфраструктуру і енергетику) і 1/3 – в приватний, в тому числі, банківський.

Лалу зазначив, що банк активно намагається прискорити направлення грошей, про які вже домовилися кілька років тому. Як проблему для роботи і побажання України в цьому контексті він назвав необхідність в «добре функціонуючому державному управлінні», нестача якого не дозволяє пройти шлях від домовленості про інвестування в власне вкладення грошей.

Нагадаємо, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі експерти висловили думку, що протягом наступних 3-5 років Україна зможе залучити 2,2 млрд доларів інвестицій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)