Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
За серпень з ринку пішли 16 небанків
У серпні до Національного банку надійшов 221 запит від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії.
Один банк і 16 небанківських фінустанов залишили ринок у серпні 2023 року, тоді як одна установа отримала ліцензію надавача фінансових платіжних послуг. Кількість учасників небанківського фінансового ринку в серпні зменшилася з 1 250 (станом на 31 липня) до 1 234 (станом на 31 серпня), а банків – з 65 до 64, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку.
З реєстрів було виключено 16 учасників ринку небанківських фінансових послуг: три фінансові компанії, одного страховика та три кредитні спілки – добровільно, інших сім фінансових компаній та один ломбард – примусово.
Крім того, відповідно до вимог закону України “Про платіжні послуги” одну фінансову компанію виключено з Державного реєстру фінансових установ та у статусі платіжної установи включено до Реєстру платіжної інфраструктури.
Протягом місяця трьом фінансовим компаніям, одному страховику, одному ломбарду та трьом кредитним спілкам анульовано всі ліцензії добровільно, а трьом іншим фінансовим компаніям – примусово.
Чотирьом страховикам погоджено набуття/збільшення істотної участі, водночас трьом іншим – відмовлено.
Також станом на 31 серпня на небанківському ринку працювали 101 страховик non-life, 12 life-страховиків, один страховик зі спеціальним статусом, 161 ломбард, 146 кредитних спілок, 82 лізингові компанії, 606 фінансових компаній, 57 страхових брокерів, 68 колекторських компаній.
У серпні до Національного банку надійшов 221 запит від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 138, щодо банків – 26, кредитних спілок та колекторів – 14, страховиків – 40, платіжних установ – 3.
Читайте також: Вийшов законопроєкт про податок на надприбутки банків: чому більшість його осудили та як це вплине на клієнтів?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Укрбудінвестбанк віднесли до категорії неплатоспроможних.
Коментарі (0)