Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
З якими втратами може зіткнутися українська економіка через військову агресію РФ: оцінки
Негативні наслідки війни для економіки України будуть колосальними, попереджають у Мінфіні.
Точні втрати української економіки від війни можна буде порахувати лише після закінчення бойових дій. Про це в інтерв’ю українському Forbes заявив голова Мінфіну Сергій Марченко, повідомляє Banker.ua.
За словами глави відомства, негативні наслідки війни для економіки України будуть колосальними.
«На 10 областей, де йдуть бойові дії, припадає половина ВВП», – зазначає Сергій Марченко, пояснюючи, що суттєвий внесок у ВВП країни у мирний час вносили Харків, Київ та Маріуполь.
За словами міністра, багато логістичних ланцюжків з початком вторгнення російських військ в Україну було повністю розірвано, а багато підприємств – знищено фізично.
Так, зазначає в інтерв’ю Марченко, за підрахунками Мінекономіки, втрати через російське вторгнення для України становитимуть від третини до половини ВВП.
«Згідно з іншою оцінкою, йдеться про $500 млрд. Точно можна буде порахувати лише після війни», – констатував міністр фінансів.
Також, за словами Сергія Марченка, в умовах воєнного стану Україна зіткнулася з «величезними бюджетними видатками та різким зниженням доходів.
Наприклад, митниця сьогодні приносить від сили 15% надходжень, які отримував бюджет у мирний час. Одеська митниця, незважаючи на те, що місто не окуповане, раніше забезпечувала до 20% надходжень, а сьогодні не функціонує. Зупинилася й Київська митниця.
Водночас, додає міністр, у перші дні дії воєнного стану багато підприємств заплатили податки заздалегідь, держбанки заплатили дивіденди, частину доходів перерахував НБУ, що дозволило обслуговувати борг, відшкодовувати ПДВ та здійснювати соціальні виплати.
Що ж до пропозицій щодо реструктуризації та списання боргів, то Мінфін, за словами Марченка, подібні перспективи категорично відкинув.
«Якщо хочеш приймати нові позики, будь ласка, акуратно обслуговуй старі», – зазначив міністр, додавши, що у 2022-му Україна не має особливих проблем з обслуговуванням і погашенням боргу.
Так, нагадує глава відомства, найбільші виплати – $900 млн – Україні належить здійснити у вересні, тоді як у решту місяців сума зобов’язань коливається в межах $100–150 млн.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами Міністра фінансів Сергія Марченка, є всі передумови для збереження курсової стабільності в Україні.
Коментарі (0)