За держпрограмою “5-7-9%” кредитів видано на 66,11 млн гривень

Станом на 2 березня завдяки державній програми “Доступні кредити 5-7-9%” було видано 97 кредитів на загальну суму 66,11 мільйона гривень. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на дані Міністерства фінансів України.

Зазначається, що протягом останнього тижня лютого 2020 року кількість заявок на участь у програмі зросла на 145%: з 6190 станом на 20 лютого до 15190 станом на 26 лютого.

“Популярності програми сприяла її презентація в регіонах: її офіційно представили підприємцям Харкова, Запоріжжя, Тернополя, Вінниці та Одеси”, – повідомили у відомстві.

І додали, що за перший місяць Фонд розвитку підприємництва, який реалізує програму, уклав договори про співробітництво з державними банками “Укрексімбанк”, “Приватбанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк”, а також з комерційними “ПУМБ” та “Львів”.

Крім того, уповноваженими банками відібрано “Альфа-банк”, “Кредобанк” й “ОТП Банк”, співпрацю з якими підтримала Рада Фонду. “Договори з цими банками укладуть найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.

Також укладено перші договори про часткові кредитні гарантії – з “Укргазбанком” та “Приватбанком”.

Відзначимо, державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» з 1 березня передбачаає додаткову можливість скористатися частковими кредитними гарантіями. Це дозволить вирішити проблему відсутності або недостачі застави у позичальника.

Уряд прийняв постанову для старту програми “Доступні кредити 5-7-9%” з 1 лютого 2020 року. Програма державної підтримки малого та середнього бізнесу дозволить учасникам отримати до 1,5 млн грн доступного кредиту під 5, 7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу. За попередніми оцінками, близько 50 тис. позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже в цьому році.

За інформацією міністра фінансів Оксани Маркаровой, в бюджеті закладено 2 млрд грн на фінансування державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)