У НБУ розповіли про найбільшу загрозу для українських банків

банк

Головні виклики для банківської системи ще попереду, попереджають у НБУ.

Найбільшу загрозу для українських банків сьогодні становить реалізація кредитного ризику: за оцінками НБУ, буде втрачено щонайменше 20% кредитного портфеля. Про це у матеріалі для НВ Бізнес написав заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка, повідомляє Banker.ua.

За словами Ярослава Матузьки, українські банки успішно впоралися із викликами для операційної діяльності, що виникли у перші місяці повномасштабного вторгнення російського агресора.

У той же час, викликана війною криза матиме далекосяжні наслідки, і головні виклики для банківської системи ще попереду.

«Нацбанк уважно стежить за ризиками банківського сектору. Зокрема найбільшу загрозу для банків становить реалізація кредитного ризику. За нашими оцінками, буде втрачено щонайменше 20% кредитного портфеля», – зазначає фахівець.

За його словами, обсяг NPL у банківській системі України з березня по травень зріс на 12,4 млрд гривень: частка непрацюючих кредитів при цьому збільшилася на 1,1 в.п. та станом на 1 червня становила 27,6%.

«Банки поступово почали визнавати погіршення якості кредитів, спричинене війною. Саме необхідність формувати значні (понад 33 млрд гривень за березень-травень) резерви під очікувані збитки зумовила збитки банківському сектору, незважаючи на його операційну прибутковість», – констатує Ярослав Матузка.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, додають у НБУ, Національний банк дотримується політики регуляторних послаблень, щоб допомогти фінустановам подолати кризу.

Так, регулятор не застосовує до банків заходів впливу при недотриманні вимог до капіталу та ліквідності під час воєнного стану.

«Крім того, з кінця липня буде знижено вагу ризику за незабезпеченими споживчими кредитами зі 150% до 100%. Банки матимуть змогу використати накопичений запас капіталу для покриття кредитних втрат», – написав Ярослав Матузка.

Ярослав Матузка

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що представники українських банків очікують на зниження облікової ставки до 20% вже в 2022 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)