Зеленський підписав закон про платіжні послуги: як зміниться ринок

Закон «Про платіжні послуги» № 1591- ІХ передбачає появу на ринку нових учасників і дає регулятору право випускати «цифрову валюту НБУ».

Президент України підписав закон про платіжні послуги, спрямований на впровадження інновацій у фінансовій сфері і покликаний модернізувати ринок платіжних послуг країни, передає Banker.ua.

Як зазначають в ОП, Закон «Про платіжні послуги» № 1591- ІХ дозволить адаптувати вітчизняне законодавство до правового поля ЄС і забезпечить «євроінтеграцію» української платіжної системи. Також документ забезпечить підвищення прозорості надання платіжних послуг і посилить захист прав їхніх споживачів.

Закон про платіжні послуги передбачає виділення 9 категорій надавачів платіжних послуг і появу на ринку нових учасників: йдеться про платіжні установи, установи електронних грошей, філії зарубіжних платіжних установ і постачальників послуг з надання відомостей з рахунків.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, на ринку існуватимуть 9 платіжних послуг, включаючи дві нефінансові (ініціювання платіжної операції та надання відомостей з рахунків), а небанківські надавачі платіжних послуг отримають можливість відкривати платіжні рахунки, випускати електронні гроші та платіжні картки.

Плюс закон дозволяє регулятору створити регуляторну «пісочницю» і почати випуск «цифрової валюти НБУ», а також передбачає впровадження в Україні Open banking – концепція, як очікується, почне працювати в 2023 році.

Також в законі № 1591- ІХ прописані вимоги до безпеки платіжних операцій і враховано посилення відповідальності за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до рахунків в рамках мінімізації кібершахрайства.

Читайте також: Відкривайся емоціям: ТОП 5 країн для літньої відпустки від Андрія Буренка (tripmydream)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в кінці червня Верховна Рада схвалила закон про платіжні послуги, прийняття якого дозволить адаптувати законодавство України до європейських реалій і сформувати правову основу для «євроінтеграції» платіжного ринку країни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)