Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чинний закон про страхування, прийнятий в 1996 році, безнадійно застарів – НБУ
Система законодавчих норм, що регулюють діяльність небанківських фінустанов в Україні, залишається неузгодженою, зазначають в НБУ.
Чинний закон про страхування безнадійно застарів, тоді як в новому документі, зареєстрованому в парламенті, враховані всі сучасні стандарти і практики. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила Ольга Гурбич, яка очолює департамент методології регулювання діяльності небанківських фінустанов Нацбанку, передає Banker.ua.
За словами представника НБУ, нинішній закон про страхування, прийнятий в 1996 році, не тільки безнадійно застарів, але й містить некоректний алгоритм розрахунку платоспроможності, при якому не враховується низка важливих коефіцієнтів.
Також, додає, Ольга Гурбич, закон не містить таких принципових пунктів, як вимоги до регулювання посередників: якщо в європейському законодавстві вже працює друге «покоління» відповідної директиви, то в українському частково регулює це питання лише одна стаття в законі.
«Про сегмент страхування життя взагалі мовчу: по суті, наш закон не враховує специфіки цього виду страхових послуг», – зазначає фахівець.
За словами Ольги Гурбич, в вітчизняне законодавство протягом декількох років вносилися ті чи інші зміни, але послідовності при цьому не було.
«Тому й отримали суцільний хаос і колізію», – констатує представник Нацбанку, додаючи, що система законодавчих норм, що регулюють діяльність небанківських фінустанов, залишається неузгодженою, а також не відповідає сучасним реаліям, стандартам і практикам.
Читайте також: За час локдауну в Україні зросла кількість фішингових сайтів. Як уберегтися від шахраїв та зберегти гроші?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Ольги Гурбич, запуск системи гарантування вкладів у кредитних спілках та внесків на страхування життя – непростий виклик: українські кредитні спілки та страховики життя повинні бути готові до цього кроку і фінансово, і морально.
Коментарі (0)