Закон про страхування: до яких змін готуватися ринку

Страховиків зобов’яжуть надавати споживачеві вичерпні дані про умови договору і комісії, мати бездоганну ділову репутацію та дотримуватися стандартів ринкової поведінки.

Законопроект №5315, зареєстрований у Верховній Раді, передбачає посилення стандартів ліцензування компаній, створення ефективної системи управління і підвищення прозорості структури власності страхового ринку, передає Banker.ua.

Як зазначає прес-служба Нацбанку, законопроект №5315 «Про страхування», зареєстрований 29 березня в Верховній Раді, враховує ключові вимоги Угоди про асоціацію з ЄС і принципи IAIS.

З прийняттям нового закону, який покликаний підвищити прозорість, капіталізацію і стійкість страхового ринку, НБУ зможе перейти від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування за класами страхування.

Так, компанія, яка отримала ліцензію на life-страхування, не зможе бути ліцензованою для здійснення страхування з інших класів страхування, і навпаки. Плюс, відповідно до закону, компанії-учасники ринку зможуть корегувати обсяг ліцензії, додаючи додаткові класи страхування до вже існуючих і/або поєднуючи діяльність зі вхідного перестрахування з прямим страхуванням. До того ж, додають в НБУ, страховик може звузити обсяг власної ліцензії.

Також автори законопроекту пропонують посилити стандарти ліцензування компаній, створити ефективну систему управління і зробити структури власності страхового ринку максимально прозорими.

Йдеться про розкриття компаніями інформації про всіх власників страхової компанії і надання трирічних планів діяльності при реєстрації. Плюс законом передбачені диференційовані підходи до розміру статутного капіталу компаній: для страховиків non-life – 32 млн гривень, а для інших – 48 млн грн.

Також законопроект встановлює дієвий механізм виведення страховика з ринку (вихід учасника з ринку може бути як добровільним, так і примусовим за рішенням регулятора), передбачає введення тимчасової адміністрації в компанію в разі віднесення її до категорії неплатоспроможних і можливість передачі портфеля договорів від однієї страхової компанії інший.

За даними НБУ, закон встановлює диференційований підхід до вимог до платоспроможності страховиків, а також впроваджує ризик-орієнтований підхід при регулюванні і нагляді за учасниками ринку.

Плюс за новими правилами страховик зобов’язаний надавати споживачеві вичерпні відомості про умови договору, комісії, розмір і дату виплати страхової премії.

Також закон встановлює нові вимоги до страхових посередників, які мають бути зареєстровані в єдиному Реєстрі, підтримувати належний рівень професійних знань, мати бездоганну ділову репутацію та дотримуватися стандартів ринкової поведінки.

Читайте також: Олександр Холод (ШвидкоГроші): «Олюднення» клієнтських сервісів вимагає вдосконалення»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк стурбований гострою дискусією навколо необхідності регулювання міжбанківських комісій і виступає за збереження розвитку безготівкових розрахунків в Україні та захист інтересів її громадян.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)