Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Закон про транзит: Страховики можуть бути фінансовими гарантами
У НБУ пояснили, як страховій компанії, яка працює в Україні, отримати статус фінансового гаранта.
Відповідно до Закону про транзит страхові компанії, що працюють в Україні, можуть отримати статус фінансового гаранта, повідомляє Banker.ua.
Долучаючись до міжнародних транзитних перевезень, страховики можуть виступати у якості фінансових гарантів, повідомляють у Нацбанку. При цьому страховим компаніям, які бажають отримати цей статус, необхідно відповідати низці вимог, встановлених статтею 29 Закону України про транзит, та звернути увагу на кілька ключових аспектів.
Так, наголошують у НБУ, насамперед, йдеться про можливість отримання статусу фінансового гаранта після внесення страхової компанії до відповідного реєстру, веденням якого займається Державна митна служба України.
Крім того, діяльність страховиків, які претендують на статус, має базуватися на ліцензії добровільного страхування відповідальності перед третіми особами, зазначає прес-служба Нацбанку.
Плюс, зазначається у повідомленні, опублікованому регулятором, такі договори страхування мають відповідати вимогам Закону про транзит та умови надання фінгарантій, а також підписуватись на підставі правил страхування, умови яких передбачають страхування відповідних ризиків.
І, нарешті, для виконання страховою компанією функцій фінансового гаранта її страхові резерви мають бути сформовані в обсязі 75% від нарахованих страхових премій за кожним із договорів, укладених відповідно до Закону про транзит та діючих на момент формування резервів.
Варто зазначити, що до 31 грудня 2021 року на небанківському фінансовому ринку працювали 142 non-life-страховики та 13 life-страховиків. Минулого місяця ринок залишила 1 страхова компанія.
Також слід пам’ятати про те, що відповідно до нового закону «Про страхування», ухваленого парламентом 18 листопада минулого року, змінилися вимоги до ліцензування українських страховиків, які замість цілого переліку ліцензій на окремі види послуг тепер можуть отримувати одну. Плюс у страховиків виникла можливість змінювати обсяг ліцензії.
Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк оновив низку вимог щодо регулювання діяльності банківських груп в Україні.
Коментарі (0)