Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
ВР готує законопроєкт про оподаткування прибутків банків
Вперше ідея оподаткувати значні прибутки банківського сектору почала обговорюватись ще у травні.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податків та монетарної політики готує законопроєкт про додаткове тимчасове оподаткування для банків, яке, скоріш за все, запрацює з 2024 року. Про це розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, передає Banker.ua.
Депутати розглядають два базових варіанти концепції, але остаточна ще не визначена: з додатковим податком на усі чисті процентні доходи банків або з оподаткуванням надприбутків.
За словами очільника фінансового комітету Данила Гетманцева, основна мотивація – додаткове фінансування видатків на оборону.
За словами нардепа, законопроєкт вже готовий, але його внесуть у Раду після консультацій з іншими стейкхолдерами – від Мінфіну та Нацбанку до профільних асоціацій та Офісу президента.
Розглядається два можливі підходи. Перший – оподаткування всіх чистих процентних доходів, отриманих в році, з якого почне діяти норма за відносно невеликою чи середньою ставкою.
“Наприклад, в Іспанії – це 4,8%”, – каже Гетманцев. Щоправда, в цій країні оподатковуються і чисті комісійні доходи банків. “Але це не наша історія: банки за цим показником поки не вийшли на довоєнний рівень”, – уточнює нардеп.
Другий – оподаткування різниці між чистими процентними доходами у звітному році та середнім значенням за останні 3-4 роки. До прикладу, як пояснює Гетманцев, у Литві за ставкою 60% оподатковується 50% різниці між чистим процентним доходом у базовому році і його середнім значенням за попередні 4 роки.
Читайте також: Динамічне відновлення: огляд ситуації на ринку та умови банківського кредитування у серпні.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ВР може обмежити ставки за мікрокредитами.
Коментарі (0)