Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У ВР зареєстрований законопроєкт про виведення з ринку системно важливого банку
Націоналізація такої фінустанови відбуватиметься через процедуру її віднесення до категорії неплатоспроможних, але не потребуватиме докапіталізації з боку держави.
У Верховній Раді сьогодні, 23 вересня, зареєстрували законопроєкт про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану. Його авторами є група депутатів на чолі з керівниками податкового комітету Данилом Гетманцевим та Ярославом Железняком, передає Banker.ua з посиланням на сайт ВР.
Нацбанк визначив 14 системно важливих банків на поточний рік: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, ТАСКОМБАНК, Укрсиббанк, Кредобанк, Райффайзен Банк, ОТП Банк, ПУМБ, Альфа-Банк, Південний, Універсал Банк та А-Банк. Яку саме фінустанову потрібно буде вивести з ринку, у документі наразі не вказано.
Ярослав Железняк у своєму Телеграмі розповів, що у випадку ухвалення законопроєкту Мінфін отримає право за пропозицією НБУ брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку з підстав, що настали під час здійсненої рф агресії проти України.
Націоналізація такої фінустанови відбуватиметься через процедуру її віднесення до категорії неплатоспроможних, але не потребуватиме докапіталізації з боку держави. Продаж банку за 1 грн проведуть незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку.
ФГВФО не змінюватиме розмір статутного капіталу банку, не буде проводити деномінацію акцій чи обмінювати грошові зобов’язання банку на акції додаткової емісії.
Замість обміну вкладів на акції з подальшим їхнім викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов’язаннями у дохід банку.
Відшкодування акціонерам вартості акцій, якщо вона перевищить 1 грн за висновком аудиторської компанії, буде можливим тільки після компенсації збитків Україні від рф і виключно з цих грошей.
Читайте також: Українські банки змогли покращити свої фінансові показники
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, ринок небанківських фінустанов швидко скорочується через збитки. Близько 84% компаній із ліцензіями не провадять діяльність. Їх поступово виводитимуть із ринку.
Коментарі (0)