В Україні запрацював закон про фінмоніторинг: що очікує на 95% банківських клієнтів

Заступник голови НБУ перерахувала п’ять найважливіших нововведень, які привнесе в наше життя закон про фінмоніторинг.

Зміни, пов’язані зі вступом в силу закону про фінмоніторинг, спростять життя 95% банківських клієнтів. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на заяву першого заступника глави Нацбанку Катерини Рожкової.

За словами представника НБУ, зміни, запроваджені Нацбанком з 28 квітня, стосуються, в основному, неідентифікованих клієнтів і здійснюваних ними операцій.

По-перше, зазначає Катерина Рожкова, закон про фінмоніторинг передбачає впровадження ризик-орієнтованого підходу в роботі з клієнтами, а саме – більш ретельну перевірку високоризикових клієнтів і тих, хто здійснює операції на великі суми. Заступник голови НБУ нагадує про те, що 95% банківських клієнтів – студенти, пенсіонери, свідомі платники податків або одержувачі «білої» зарплати – входять в низькоризикову категорію.

По-друге, продовжує Рожкова, Нацбанк збільшив граничний поріг операцій обов’язкового фінансового моніторингу. Тепер банки повинні звітувати про всі операції від 400 тисяч гривень (раніше було 150 000 грн), що стосуються готівки, переказів коштів за кордон, операцій, здійснюваних політиками, а також клієнтами з країн, що працюють «в антілегалізаційній сфері».

По-третє, звертає увагу представник Нацбанку, новий закон дозволяє проводити дистанційну ідентифікацію клієнтів банків. Тепер, щоб відкрити рахунок у банку, не потрібно відвідувати відділення.

По-четверте, згідно з новим законом, ідентифікація осіб, які переводять кошти, буде проводитися більш ретельно. Але йдеться зовсім не про перекази з карти на карту, оскільки банківська карта – це вже ідентифікований продукт, уточнює Катерина Рожкова. Маються на увазі перекази без відкриття рахунку на суму 5 тисяч гривень, наприклад, через термінал.

У той же час, звертає увагу заступник голови НБУ, ці правила не стосуються сплати податків, комунальних послуг та інших обов’язкових платежів, оплати товарів або послуг, а також поповнення кредиток на суму до 30 тисяч грн.

І, нарешті, по-п’яте, новий закон розширює перелік суб’єктів первинного фінансового моніторингу – тих, хто фактично проводить ідентифікацію клієнта. Тепер в їхньому числі поштові оператори, ріелтори, юристи, представники грального бізнесу і податкові консультанти.

Читайте також: Головне – не динаміка кредитного портфеля, а його якість. Банк Кредит Дніпро про нові реалії

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк передивився планові норми покупки валюти на міжбанку, зменшивши їх з $50 до $20 мільйонів в день.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)