Збереження облікової ставки на рівні 25%: у НБУ розкрили подробиці липневого засідання КМП

рабочий стол

Нацбанк ще довго проводитиме жорстку монетарну політику, упевнені учасники дискусії.

Під час липневого засідання за збереження облікової ставки на рівні 25% проголосували всі члени Комітету з монетарної політики НБУ, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

На думку членів Комітету з монетарної політики Нацбанку, фіксація облікової ставки на рівні 25% сьогодні є фактично безальтернативним рішенням.

По-перше, пояснюють у КМП, поточна ставка відповідає високим ризикам погіршення очікувань, посилення інфляційного тиску та втрати фінансової стабільності. По-друге, додають у Нацбанку, зберігається високий потенціал для додаткового дезінфляційного ефекту від попереднього підвищення ставки з 10 до 25%.

Подальше перенесення ефекту від червневого підвищення, як очікується, вплине на ринкові ставки і в перспективі сприятиме зростанню привабливості гривневих активів, що дозволить українцям захистити свої гривневі доходи та заощадження від інфляції.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку всіх учасників липневого засідання, Нацбанк ще довго проводитиме жорстку монетарну політику з метою стримування девальваційного та інфляційного тиску.

Так, зазначають члени КМП, за необхідності НБУ має бути готовим підвищувати облікову ставку та ставки за своїми монетарними операціями, а також застосовувати додаткові заходи, спрямовані на захист міжнародних резервів, покращення монетарної трансмісії та стримування інфляційного тиску.

Водночас, на думку учасників дискусії, дедалі значнішою стає координація монетарної політики Нацбанку з політикою Кабінету міністрів.

«Для забезпечення макрофінансової стабільності на тривалу перспективу критично важливим є звуження дефіциту бюджету, заміщення емісійного фінансування ринковими залученнями, а також зменшення імпорту за рахунок додаткового його оподаткування», – наголошується в повідомленні.

подписание документа

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, коливання на готівковому валютному ринку підуть на спад вже найближчим часом.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)