Збереження облікової ставки на рівні 8,5% підтримали 7 із 10 членів Комітету з монетарної політики НБУ

Пасивна політика регулятора в умовах високої інфляції може призвести до активного зняття заощаджень населенням з рахунків, вважають деякі члени КМП.

За збереження облікової ставки на рівні 8,5% висловилися 7 із 10 членів Комітету з монетарної політики Нацбанку, передає Banker.ua.

За даними НБУ, збереження облікової ставки на рівні 8,5% підтримали 7 із 10 членів КМП, тоді як троє учасників жовтневої дискусії висловилися за підвищення показника до 9,0%.

Так, кілька членів Комітету, які підтримали збереження ставки на рівні 8,5%, наголосили, що нинішня інфляційна динаміка близька до липневого прогнозу, тоді як оновлений прогноз враховує посилення впливу проінфляційних факторів на прогнозному горизонті у середньостроковій перспективі.

У якості однієї з загроз для уповільнення інфляції до 5% наступного року учасники дискусії називають «суттєвий зовнішній ціновий тиск».

Водночас, члени Комітету, які підтримали підвищення ставки до 9,0%, вважають, що НБУ має займати проактивну позицію щодо збереження довіри до монетарної політики та недопущення розбалансування очікувань.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку одного з учасників засідання, в умовах надвисокої ліквідності у банків і надалі немає стимулів суттєво збільшувати кредитні та депозитні ставки.

«До цього їх можуть спонукати насамперед додаткові підвищення облікової ставки НБУ та чітка комунікація про подальше посилення монетарних умов», – наголошується в повідомленні.

На думку прихильників підвищення ставки до 9,0%, пасивна політика регулятора в умовах високої інфляції може призвести до активного зняття заощаджень населенням з рахунків для здійснення споживчих покупок та їхньої конвертації у валюту.

При цьому під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки, думки учасників дискусії розділилися.

Так, 5 із 10 членів КМП не очікують на зміни облікової ставки до кінця 2021 року, тоді як решта 5 учасників дискусії зазначають, що Нацбанк має бути готовий до підвищення вже на грудневому засіданні (троє очікують на підвищення ставки на 1 в. п. до кінця року, а ще двоє – на 0,5 в. п.).

Майже всі учасники засідання прогнозують, що до кінця наступного року ставка становитиме 7,5-8%, тоді як один із членів КМП очікує на її підвищення до 9%.

Читайте також: Акції іноземних компаній: чим українців приваблює цей ринок і чому це має зацікавити банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що 21 жовтня Нацбанк України залишив облікову ставку на рівні 8,5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)