Збиток банківського сектору в першому півріччі 2022-го склав 4,6 млрд грн – НБУ

рабочий стол

У січні-червні банки сформували резерви під очікувані збитки на суму 57,9 млрд грн.

Сукупні збитки українських банків у першому півріччі 2022-го склали 4,6 млрд грн, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби регулятора.

Банківський сектор України пройшов перше півріччя 2022-го зі збитком у 4,6 млрд гривень: «мінус» майже в 4,5 млрд гривень припав на ІІ квартал.

За даними НБУ, негативний фінансовий результат банківської системи у січні-червні пояснюється формуванням резервів під очікувані збитки від наслідків війни: у зазначений період фінустанови сформували резерви на суму 57,9 млрд грн, з яких 52,1 млрд грн – у ІІ кварталі.

Також у повідомленні регулятора наголошується, що темпи зростання чистого процентного доходу банківських установ у березні-червні сповільнилися до 19% із 35%, зафіксованих у січні – лютому. Сталося це на тлі зниження ставок за споживчими кредитами та запровадження великими банками «кредитних канікул».

Що ж до комісійних доходів банків, то тут у березні-червні зафіксовано скорочення на 35% р/р порівняно із зростанням у січні-лютому на 15% р/р на тлі падіння попиту на банківські послуги.

Водночас, зазначають у Нацбанку, операційний результат фінустанов у ІІ кварталі залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань до резервів у квітні-червні склав 33,5 млрд грн: у ІІ кварталі 2021 року показник було зафіксовано на рівні 23,5 млрд грн.

Станом на 1 липня із 68 платоспроможних банків прибутковими були 47 фінустанов, тоді як із негативним фінансовим результатом перше півріччя пройшов 21 банк.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами заступника голови НБУ Ярослава Матузки, вперше за останні п’ять років реалізація кредитного ризику в результаті повномасштабної війни призвела до збитковості банківського сектору.

Резерви із кредитних збитків, прогнозують у Нацбанку, зростатимуть й надалі.

«Щоб зберегти операційну ефективність, банки повинні пристосувати свої бізнес-моделі до роботи в кризових умовах, а також належним чином відображати фінансові показники для збереження фінансової стійкості банківського сектору», – наголосив Ярослав Матузка.

НБУ

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що річна інфляція в Україні прискорилася до 22,2%, тоді як у липні до червня скоротилася до 0,7%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)