В Україні змінять порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури

Нацбанк пропонує для обговорення проєкт змін до положення про порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні.

Проєкт положення розроблено з метою підвищення рівня стабільності та надійності функціонування платіжної інфраструктури України, зокрема запобігання реалізації ризиків в умовах воєнного стану завдяки удосконаленню оверсайту платіжної інфраструктури, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

У зв’язку з цим Національний банк пропонує:

  • розширити критерії, на підставі яких визначається важливість об’єктів оверсайту;
  • оновити норми, що зобов’язують важливих об’єктів оверсайту інформувати Національний банк про істотні інциденти порушення безперервності їхньої діяльності;
  • уточнити вимоги стосовно внутрішніх контролів у діяльності об’єктів оверсайту;
  • визначити додаткові заходи забезпечення безперервності діяльності для важливих об’єктів оверсайту, включаючи операторів системно важливої платіжної системи та важливих платіжних систем;
  • поширити ці та інші вимоги на операторів платіжних систем-нерезидентів у частині діяльності платіжних систем на території України.

Зауваження та пропозиції до проєкту положення приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 18 липня 2024 року включно.

Читайте також: АПК як приманка. Чи може сільське господарство стати інвестиційним магнітом України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що МВФ обговорить зниження комісії для великих позичальників.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)