Українські жінки відкрили 154 тисячі нових ФОПів

Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені.

Від початку року жінки в Україні відкрили 154 тисячі нових ФОПів та очолили понад 10 тисяч нових компаній, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Опендатабот.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що з лютого 2023 року кожен другий новий ФОП в Україні відкривають жінки.

“Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені: так, наразі на жінок припадає 60% нових фопів. Для порівняння, у 2021 році справи, відкриті жінками, складали 49% від загальної кількості нових бізнесів”, – йдеться у повідомленні.

Станом на середину листопада кількість нових жінок-ФОПів вже більше, аніж за весь 2021 рік: 154 388 підприємиць проти 141 575. Крім того, загальна кількість нових ФОПів цьогоріч вже більша, аніж у 2021 році: 274 859 проти 262 933.

Так, другий рік поспіль жінки відкривають більше ФОПів, аніж чоловіки, на Хмельниччині. Натомість у 2023 році побільшало підприємиць, що відкривають нові справи на Полтавщині та Чернігівщині. Утім, найменшою частка жінок-ФОПів виявилась у столиці та у прифронтових Запорізькій та Херсонській областях. Водночас на відміну від стрімкого зростання жіночого підприємництва, частка жінок серед очільників компаній зростає не так швидко.

Так, у перший рік повномасштабної війни частка директорок впала майже на п’ять відсоткових пунктів – до 28%. Цьогоріч ситуація повертається до показників 2021 року: частка очільниць компаній вже зросла до 31%.

Загалом від початку року в Україні було відкрито 32,8 тисячі нових компаній.

Читайте також: Сегмент іпотечного кредитування у цифрах: результати 1 півріччя 2023 року.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄС виділив гранти на розвиток МСБ в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)