Цього року золото може подорожчати до $2200: в Wells Fargo назвали причину

Пропозиція золота перейшла зі стадії профіциту в дефіцит, а брак пропозиції, як правило, провокує значне підвищення вартості активу, нагадують в Wells Fargo.

Вранці 2 квітня ціна золота перевищила позначку $1730. Сповнені оптимізму експерти припускають зростання вартості металу в поточному році до $2200 за унцію, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці в п’ятницю червневі ф’ючерси на золото торгувалися на рівні $1.730,45 за унцію, тоді як вартість травневого ф’ючерсу на срібло зросла до позначки $25,030.

Аналітики фінансової компанії Wells Fargo (США) прогнозують новий етап цінового ралі золота. На їхню думку, в 2021 році котирування металу можуть злетіти до $2200 за унцію.

Так, оптимістичний прогноз Wells Fargo обумовлений тим, що пропозиція золота перейшла із стадії профіциту в дефіцит, а брак пропозиції, як правило, провокує значне підвищення вартості активу.

Експерти групи припускають, що «жовтий метал» може знаходитися на початку чергового супер-циклу на сировинному ринку, і зростанню котирувань в перспективі, крім дефіциту пропозиції, сприятимуть такі чинники, як низькі відсоткові ставки, включення друкарського верстата в США і ослаблення долара.

Що ж стосується майбутнього срібла, то, за словами аналітиків Credit Suisse, ціни на цей метал в даний час перебувають під тиском в рамках корекції, але цього року можуть піднятися до максимуму з 2012 року – $35,23 за унцію.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 536.8210 гривень, грам срібла оцінюється в 21.8705 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 1 067.3918 грн/грам, а паладію – 2 354.9931 грн/грам.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що I квартал 2021 року виявився для ринку золота найгіршим з кінця 2016-го: за підсумками останніх трьох місяців «жовтий метал» подешевшав на 9,6%. За підсумками березня ф’ючерси на дорогоцінний метал просіли на 0,8%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)