В Україні зросла кількість шахрайських випадків з платіжними картками

Причиною більшості шахрайських випадків з платіжними картками стало розголошення даних їхніми користувачами.

Кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були понесені збитки, протягом 2023 року зросла на чверть та становила 272 тисяч операцій, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що сума збитків надавачів платіжних послуг, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила майже 833 млн гривень. Це на 73% більше, ніж у 2022 році.

Середня сума однієї незаконної операції минулого року становила 3 065 гривень, що на 39% більше, ніж у 2022 році (2 200 гривень).

Водночас за 2023 рік  на 13% зросла кількість активних карток, що свідчить про активніше використання платіжних карток для проведення операцій.

В Нацбанку додають, що починаючи з 2023 року, дані щодо збитків подають не тільки банківські установи, а й оператори поштового зв’язку та небанківські фінансові установи, що отримали право на здійснення емісії та/або еквайрингу електронних платіжних засобів відповідно до Закону України «Про платіжні послуги». Частка збитків у таких установ у загальній сумі збитків від незаконних дій за 2023 рік становила 0,4%, за кількістю випадків – 0,2%.

Шахрайство з платіжними картками торік найчастіше відбувалося через мережу Інтернет – 83% від загальної кількості випадків. Водночас лише 17% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

Середня сума однієї незаконної операції в мережі Інтернет у 2023 році зросла на 31% та становила 3 150 гривень (у 2022 році – 2 408 гривень).

Переважна більшість шахрайських випадків спричинена розголошенням особистих даних клієнтами. А саме 80% суми всіх збитків у 2023 році припало на соціальну інженерію (у 2022 році цей показник був 53%).

Читайте також: Зарплата, податки для ФОПів, штрафи для бізнесу: на які зміни чекати українцям у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у березні зі спецрахунка НБУ на потреби оборони перераховано понад 358 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)