Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Мінфіні пояснили, звідки в держбанках такі обсяги NPL і що відбудеться в 2024 році
Ситуація з непрацюючими кредитами в держбанках сьогодні не є критичною, зазначають в Мінфіні.
Обсяг NPL в портфелях українських держбанків сьогодні складає 63%, але є мета – до 2024 року вийти на рівень до 20% від кредитного портфеля. Про це в інтерв’ю НВ розповів заступник голови Мінфіну з питань євроінтеграції Юрій Драганчук, передає Banker.ua.
За словами Юрія Драганчука, високий рівень «поганих кредитів» в портфелях держбанків обумовлений якістю корпоративного портфеля, що містить левову частку обсягу банківського кредитування. При цьому, додає заступник міністра, багато хто з позичальників не поспішає обслуговувати свою заборгованість перед державними банками, через що фінустановам довелося нарощувати резерви.
«Найбільше їх (резервів – прим.ред.) було зарезервовано в «ПриватБанку» після націоналізації», – зазначає Драганчук.
Значний обсяг NPL, за словами експерта, припадає на такі галузі, як сільське господарство, оптова торгівля, хімічне та харчове виробництво, а також ринок нерухомості.
За словами співрозмовника видання, ситуацію з непрацюючими кредитами в держбанках критичною назвати не можна. Завдяки розширенню механізмів роботи з «поганими кредитами», протягом першого півріччя держбанки скоротили розмір NPL на 6 млрд гривень, додає Юрій Драганчук.
Читайте також: Юрій Бабаєв (РАДАБАНК): «Навіть у найкращі часи потрібно працювати»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в серпні частка NPL в українських банках становила 48,05%: у порівнянні з липнем, обсяг «поганих кредитів» скоротився на 0,07 п.п.
Коментарі (0)