Звіт Міненерго США викликав різкий стрибок цін на нафту

Запаси нафти в США з 16 по 20 листопада скоротилися на 0,8 млн барелів, повідомляють в Міненерго.

Після публікації свіжих даних Міненерго США зростання нафтових котирувань прискорилося: вартість Brent наблизилася до $49, WTI торгується вище $45, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 26 листопада лютневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $48,75 (+0,45%), в той час як вартість січневих виросла на 0,6%, досягнувши позначки $48,9. Ціна січневих ф’ючерсів на WTI піднялася на 0,33%: барель нафти цієї марки сьогодні коштує $45,86.

Світові ціни на нафту зростають п’яту торговельну сесію поспіль: оптимізм інвесторів щодо перспектив відновлення попиту підкріплений як новинами про успішні випробування вакцини від COVID-19, так і даними, опублікованими напередодні Міненерго США.

Згідно з інформацією від американського відомства, запаси сировини в США з 16 по 20 листопада скоротилися на 0,8 млн барелів. Ринок сприйняв ці дані позитивно, навіть незважаючи на те, що опитані S&P Global Platts експерти прогнозували зниження показника на 1,3 млн барелів.

Що ж стосується запасів бензину, то тут, за даними Міненерго, зростання склало 2,2 млн барелів: аналітики очікували на збільшення на 800 000 барелів. Обсяги дистилятів в сховищах минулого тижня скоротилися на 1,4 млн барелів, а запаси природного газу зменшилися на 18 млрд кубічних футів.

Аналітики Third Bridge зазначають, що настрої на ринку нафти змінилися «досить швидко», а подібного зростання цін не спостерігалося з весни.

«Останнім часом здається, що попит і пропозиція рухаються в правильному напрямку», – зазначає Пітер Макнеллі, додаючи, проте, що в будь-який момент «все може призупинитися».

Читайте також: Золота лихоманка закінчилася: куди інвестують бізнесмени

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів Societe Generale, в 2021 році середня вартість бареля нафти марки Brent складе $51, а у 2022-му – $55. Даний прогноз представлено в рамках базового сценарію, який передбачає ефективний контроль видобутку сировини з боку ОПЕК+.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)