Чому насправді девальвувала гривня – звіт НБУ

Девальвувала не тільки гривня, а й валюти багатьох країн, що є основними торговельними партнерами України, нагадують в НБУ.

Погіршення ситуації на світових фінансових і товарних ринках, підкріплене невизначеністю на внутрішньому ринку, викликало зростання турбулентності на валютному ринку і стало причиною збільшення прибутковості гривневих ОВДП. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на березневий «Макроекономічний і монетарний огляд» від НБУ.

Згідно з даними, опублікованими в звіті, Нацбанк інтенсифікував проведення інтервенцій з метою згладжування надмірних курсових коливань. При цьому загальне сальдо інтервенцій НБУ минулого місяця було негативним і становило $ 2,2 млрд.

Також, за даними Нацбанку, в березні середній обмінний курс гривні до долара, якщо порівнювати з лютим, девальвував на 7,4%, а на кінець місяця – на 14,3%. У той же час, звертають увагу в НБУ, девальвувала не тільки гривня, а й валюти багатьох країн, що є основними торговельними партнерами України. Таким чином, ослаблення номінального ефективного обмінного курсу гривні на 4,2% можна назвати помірним.

В огляді також зазначається, що через наслідки епідемії коронавірусу сформувалися розриви ліквідності в окремих банках, спостерігалося зростання попиту на міжбанківські кредитні ресурси.

Таким чином, український індекс міжбанківських ставок виріс і в II декаді березня вийшов за межі коридору ставок Нацбанку по інструментах постійного доступу.

Щоб зберегти фінансову стабільність, НБУ змінив операційний дизайн монетарної політики, а також ввів довгострокове рефінансування банків, запропонував концепцію «кредитних канікул» і відтермінував формування буферів капіталу. Фінустанови отримали можливість поповнити каси іноземною валютою.

Читайте також: Кредит МВФ поміняли на ринок землі? Чи допоможе це в боротьбі з коронавірусів, або буде тільки гірше

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в березні 2020 року на валютний і платіжний ринки вийшли нові учасники. Дві небанківські фінансові компанії отримали ліцензії на здійснення валютних операцій та одна – на переказ коштів у гривні без відкриття рахунків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)