Україна може отримати 186 млрд євро після вступу в ЄС

Такі цифри нібито пролунали на переговорах країн-членів про можливе приєднання до ЄС ще дев’яти країн.

У перші сім років після вступу України до ЄС вона зможе претендувати на близько 186 млрд євро із бюджету Євросоюзу, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Financial Times

Головний Telegram-канал банкірів

Посадовці ЄС розрахували, як може виглядати розподіл спільного бюджету у межах чинних правил, які застосовували до бюджету на 2021-2027 роки. У такий змодельований розширений ЄС включили Україну, Молдову, Грузію та країни Західних Балкан.

За розрахунками, у разі такого розширення на них потрібно закладати 256,8 млрд євро.

Це означатиме суттєве скорочення видатків на країни, які вже є членами Євросоюзу. Зокрема, субсидії на сільське господарство ймовірно доведеться скоротити на близько 20%.

Експерти дійшли висновку, що навіть після суттєвої зміни існуючих бюджетних механізмів перед наступним розширенням фінансовий баланс у Євросоюзі після приєднання ще 9 країн суттєво зміниться.

Із 9 новими членами поточний бюджет потребуватиме збільшення на 21% – до 1,47 трлн. Це дорівнює приблизно 1,4% валового національного доходу 36 країн. Новий баланс означатиме суттєве зростання внесків багатших країн Західної Європи.

Якщо застосувати чинні бюджетні правила до ЄС з 36 країн, Україна могла б за семирічний термін претендувати на близько 96,5 млрд євро коштів на сільське господарство, що означає вже згадане скорочення обсягів субсидій для інших країн. У разі вступу до ЄС Україна стане найбільшим отримувачем сільськогосподарських субсидій у ЄС, обійшовши за масштабами Францію, і саме у цій сфері вплив її вступу буде найбільш відчутним.

доллар, евро

Читайте також: Не рахунком єдиним: які можливості мають ФОПи в Україні та що їм пропонують банки.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що США готують новий пакет допомоги Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)