Гетьманцев запропонував створити банк для відновлення України на базі держбанку

вывеска банка

Окрім того, голова фінкомітету Ради виступив за зменшення частки держави у банківському секторі.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев запропонував створити банк для відновлення України на базі держбанку, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

На думку голови фінкомітету Ради Данила Гетьманцева, Україна могла б створити банк для повоєнного відновлення на базі держбанку, взявши за приклад німецький KfW.

Йдеться про створення аналога державного банку уряду Німеччини «Кредитна установа для відновлення», який було сформовано після Другої світової війни та який відповідав за фінансування відновлення.

За словами Гетьманцева, до такого банку можна було б застосувати знижені нормативи ліквідності, забезпечуючи ризикове кредитування бізнесу.

Крім того, голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики виступив за зменшення частки держави у банківському секторі. Він запропонував приватизувати державні банки, назвавши управління банками діяльністю, яка не властива державі.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що німецька KfW була заснована у 1948 році і за час свого існування надала понад €1,7 трлн у вигляді кредитів. Минулого року сума виділених ним коштів становила $107 млрд, зазначається у публікації.

Діяльність KfW майже повністю фінансується через міжнародні ринки капіталу: організація не має філій та не залучає депозити клієнтів. KfW представлений приблизно у 80 точках у всьому світі.

деловая встреча

Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, більшість українських банків зможе самостійно відновити капітал після військових втрат, але низці фінустанов може знадобитися докапіталізація від акціонера.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)