Трейдери Bank of America найбільше заробили на українських ОВДП

Трейдери з фіксованим доходом, що курирують Україну в Bank of America, отримають величезний бонус, акумулювавши дуже значний прибуток, підтримуючи один з найефективніших активів 2019 року. Про це повідомляє Banker.ua c посиланням на International Financing Review.

Структурний підрозділ Bank of America в Лондоні отримав прибуток не менше 60 млн. дол. США (і, можливо, значно більше), багато в чому завдяки вражаючому зростанню цін на суверенні облігації України та варранти, пов’язані з ВВП.

Стратегією керував трейдер Джеральд Мімун (Gerald Mimoun), якого один з конкуруючих трейдерів назвав «людиною, що йде в Україну». З огляду на винятковий результат, Мімун і його колеги можуть отримати семизначний бонус за умови дотримання суворих правил оплати в ЄС.

Історично, трейдерам платили за їх зусилля з бонусним чеком, що відображає 6% -8% прибутку. Однак ця передбачувана виплата була заборонена правилами ЄС. Євросоюз обмежив бонуси з 2014 року до рівня не більше базової зарплати або подвоєння цієї суми зі схвалення акціонерів.

Заявки, зареєстровані в Реєстраційній палаті, показують, що Мімун є керуючим директором Банку Америки. За словами колег, базовий оклад керуючого директора по трейдингу складе близько 200 000 – 350 000 фунтів стерлінгів, хоча надбавки на нього можуть збільшити потенційний бонус.

Перший трейдер-конкурент погодився, що Мімун є центральною фігурою в торгівлі українськими цінними паперами з фіксованою прибутковістю.
«Він багато працює і у нього багато ордерів на книгу», – сказав він. «Коли ви – найкраща для України людина, і люди хочуть торгувати з безглуздими розмірами, тоді ваша повсякденна торгівля дуже хороша». Трейдер порахував, що Мімун торгує квитками на 100 мільйонів доларів.

Українські активи подорожчали в 2019 році, а політичні обставини вплинули на інвесторів і трейдерів, особливо після обрання в квітні Володимира Зеленського на посаду президента під гаслами боротьби з корупцією, пише IFR.

І хоча з тих пір виникли питання про зв’язки президента з олігархом Ігорем Коломойським і їх впливом на потенційну угоду з МВФ, українські активи все ще досить прибуткові.

Наприклад, прибутковість суверенних облігацій на вересень 2027 р. впала майже на 500 б.п. протягом 2019 року після того, як початкова річна ставка склала 10,80% і закінчила її на рівні 6,18%. Зараз вони котируються на 5,70%, повідомляє Refinitiv.

У той же час, пов’язані з ВВП варранти суверена виросли в ціні на тлі надій, що уряд викупить їх, щоб запобігти великим майбутнім платежам, які потенційно почнуться в 2021 році і будуть закриті після 2025 року.

Україна вибрала 3,6 млрд доларів США у вигляді варантів ВВП – облігацій, прив’язаних до економічного зростання – в ході реструктуризації в 2015 році після того, як вона змусила інвесторів списати 20% вартості їх первинних активів. За даними Tradeweb, вони котируються за ціною 98, в порівнянні з 57 на початок 2019 року.

Щоб дати деяку інформацію про те, яку віддачу можуть принести ці угоди, трейдери наводять приклад, що збільшення на 30 пунктів при триманні варантів ВВП на 30 млн. дол. США приносить прибуток в 9 млн. дол. США.

Хоча управління великими позиціями в ризикованих активах може бути дуже капіталомістким, деякі банки мають більшу свободу дій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)