Санкції у дії: найбільший шведський банк SEB залишає ринок РФ

банк

Вихід SEB з російського ринку здійснюватиметься «відповідально та впорядковано», зазначають в банку.

Число компаній та фінустанов, що розривають ділові відносини з російським агресором, продовжує зростати: про закриття бізнесу в РФ оголосив найбільший шведський банк SEB, повідомляє Banker.ua з посиланням на Обозреватель.

Через військове вторгнення в Україну продовжувати бізнес-діяльність у РФ відмовився найбільший шведський банк SEB. У зв’язку з російською агресією щодо незалежної держави, зазначають у фінустанові, продовження операції у цій країні далі є недоцільним.

За словами представника банку Нікласа Магнуссона, якого цитує агентство Bloomberg, йдеться не про тимчасове призупинення бізнес-діяльності, а про повний вихід фінустанови з ринку агресора.

Зупинення діяльності, зазначають у SEB, буде здійснюватися «відповідально та впорядковано, відповідно до нормативно-правових зобов’язань». Отже, вихід із ринку буде не різким і триватиме певний час.

Головний Telegram-канал банкірів

У публікації також зазначається, що за підсумками минулого року розмір активів SEB у РФ досягав $705 млн. До того, як було прийняте рішення залишити російський ринок, фінустанова займалася обслуговуванням виключно іноземних корпорацій (з Німеччини, Британії та країн Північної Європи), що працюють у РФ.

Варто зазначити, що після введення проти росії санкцій після вторгнення її армії в Україну європейські банки почали масово залишати ринок агресора або скорочувати там свою присутність.

Так, раніше до фінустанов, що поставили на паузу або зупинили бізнес-діяльність на території країни-агресора, приєднався Bank of New York Mellon, який припинив купівлю російських цінних паперів.

Про припинення бізнес-діяльності на території РФ замислилися і в Raiffeisen Bank International.

банк SEB

Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Національний Банк України закликав китайські платіжні системи – China UnionPay та UnionPay International – залишити російський ринок.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)