Банк «Січ» визнано неплатоспроможним: НБУ розставив усі крапки над «і»

банк

Чи вплине віднесення банку «Січ» до категорії неплатоспроможних на стабільність банківського сектору України.

Банк «Січ» під управлінням Віктора Демиденка визнаний неплатоспроможним і буде виведений з ринку, передає Banker.ua з посиланням на дані НБУ.

Ще один український банк віднесено до категорії неплатоспроможних: рішення про визнання банку «Січ» банкрутом було ухвалене Нацбанком 9 серпня. Цей крок став реакцією регулятора на невиконання банком у встановлені договором терміни зобов’язань щодо кредитів рефінансування.

Як уточнюють у НБУ, банк «Січ» порушив умови Генерального кредитного договору, укладеного з Нацбанком, не погасивши відсотки за користування рефінансом за липень 2022 року. При цьому, додають у НБУ, ліквідні відсотки для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування банк мав.

У відповідь на рішення Наглядової ради банку «Січ» про несплату відсотків регулятор зобов’язав фінустанову провести повне дострокове погашення заборгованості з рефінансу, проте 4 серпня керівництво банку прийняло рішення про неможливість виконання розпорядження НБУ через недостатність коштів. Так, Нацбанку довелося задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, які перебували у заставі.

Головний Telegram-канал банкірів

У Нацбанку нагадують, що, згідно із законодавством, невиконання зобов’язань перед кредитором через відсутність ліквідності є підставою для визнання фінустанови неплатоспроможною. Крім того, власники суттєвої участі банку мають своєчасно вживати заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку, чого не зробило керівництво банку «Січ».

Плюс у НБУ вказують на неякісну систему корпоративного управління у банку «Січ» та його неефективну бізнес-модель, а також на здійснення фінустановою ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу.

Як зазначають у Нацбанку, кожен вкладник банку «Січ» отримає від ФГВФО відшкодування у повному розмірі вкладу, у тому числі й відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Загальна сума виплат гарантованої суми, на яку можуть розраховувати вкладники, на 1 липня становить 1 229,7 млн ​​грн.

подписание документа

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за порушення вимог валютного законодавства НБУ відкликав ліцензії у 4 фінансових компаній, ще 2 учасників ринку було оштрафовано.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)