Скільки вже заробили банки за допомогою BankID НБУ: дані регулятора

Скористатися перевагами Системи BankID НБУ вже можуть 94% власників платіжних карток в Україні.

У 2020 році в системі BankID НБУ було здійснено майже 7,5 млн успішних ідентифікацій, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Система BankID НБУ стає все більш популярною як серед клієнтів банків, так і серед постачальників послуг.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, протягом минулого року в системі BankID НБУ було зафіксовано майже 7,5 млн успішних ідентифікацій. При цьому кількість банків-ідентифікаторів в Системі збільшилася більш ніж в 2 рази, а кількість абонентів, що надають послуги, зросла в 3 рази.

Так, на сьогоднішній день до BankID НБУ підключилися 27 банків-ідентифікаторів: 5 з них приєдналися до Системи протягом останніх трьох місяців. Йдеться про «ТАСкомбанк», «Райффайзен Банк Аваль», АТ «Сбербанк», «Мегабанк» і «Альтбанк».

Якщо раніше фінустанови виступали лише в якості ідентифікаторів клієнтів, то тепер для здійснення ідентифікації вони можуть отримувати клієнтські дані від інших банків.

Варто також зазначити, що за друге півріччя 2020 року українські банки-учасники BankID НБУ заробили за допомогою Системи 9,5 млн гривень.

У той же час, кількість абонентів, що надають послуги, сягнула 45: серед них – 10 некомерційних і 35 комерційних організацій. При цьому НБУ продовжує залучати до участі в Системі страхові компанії, операторів телекомунікацій, держустанови, що пропонують громадянам власні онлайн-сервіси, а також недержавні пенсійні фонди.

Скористатися перевагами Системи BankID НБУ вже можуть 94% власників платіжних карт в Україні.

Читайте також: Автокредитування буде стрімко розвиватися: опитування банкірів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, підключення до Системи BankID кожної нової фінустанови сприяє підвищенню цифрової та фінансової грамотності українців, адже все більша кількість громадян може оцінити переваги використання віддалених цифрових сервісів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)