Експерт про наслідки нинішньої кризи: Банки кредитуватимуть обережніше

Поточний показник ліквідності дозволяє українським банкам зустріти кризу набагато більш підготовленими, ніж в 2008 році, зазначає експерт.

У нових реаліях українські банки прагнутимуть частково перевести свої валютні портфелі в гривневі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» Олександр Матюшенко.

За словами нашого співрозмовника, незважаючи на всі проблеми, з якими зіткнулася сьогодні економіка України, вітчизняна банківська система має у своєму розпорядженні достатню ліквідність – майже в 200 млрд гривень і ще близько $8 млрд.

«Такий показник ліквідності дозволяє нам зустріти кризу набагато більш підготовленими, ніж в 2008 році. Звичайно, банки стануть більш відповідально підходити до ризиків, почнуть обережніше кредитувати і будуть прагнути частково перевести свої валютні портфелі в гривневі», – зазначає Олександр Матюшенко.

Директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» також звертає увагу на те, що попит на кредити в національній валюті зростає.

«І це не дивлячись на те, що в перші тижні карантину ставки на міжбанківському ринку піднімалися до позначки в 20% річних. Зараз ситуація на ринку заспокоїлася, ставки впали до рівня 7-9% річних», – додає банкір.

За словами співрозмовника Banker.ua, на сьогоднішній день практично всі клієнти банку «Південний» адаптувалися до нових умов ведення бізнесу.

«Хочеться зазначити, що великий і середній бізнес не зупинялися в принципі. Малому бізнесу довелося складніше, мікробізнесу – ще складніше. Але в цілому у нас, скоріше, оптимістичні очікування з приводу відновлення корпоративного сегмента», – додає Олександр Матюшенко.

Читайте також: Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в закритому клієнтському звіті американського інвестиційного банку Goldman Sachs з’явилася інформація про те, що за підсумками «монетарного» засідання 23 квітня Нацбанк знизить облікову ставку з 10 до 9%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)