Українські банки отримали 110 млрд грн прибутку цьогоріч

Незмінним лідером топ-10 залишається ПриватБанк.

За три квартали 2023 року українські банки загалом отримали прибуток 109,85 млрд грн. Це вже в 1,4 раза більше, аніж заробітки українських фінустанов за весь відносно мирний 2021 рік — 77,53 млрд грн, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Опендатабот.

Головний Telegram-канал банкірів

Натомість топ-10 банків за прибутком не змінюється з початку року: туди входять усі державні банки, 4 з іноземним капіталом та 1 — з приватним. Наразі саме цей топ фінустанов заробляє 87,5% від сумарного прибутку усіх банків в країні.

Топ-10 банків за прибутком незмінні від початку 2023 року, проте змінилися у порівнянні з 2022 роком. З рейтингу “вилетіли” Універсал Банк, Айбокс банк, ІНГ Банк Україна та Південний.

Незмінним лідером залишається ПриватБанк, але з дещо кращими показниками прибутку. Свої позиції у рейтингу покращили Ощадбанк, Райффайзен Банк. Потрапили у рейтинг – ПУМБ, Сенс Банк, Укрексімбанк та Укргазбанк.

Крім того, на 4 банки поменшало в країні від початку року: у трьох з них НБУ відкликав ліцензії — йдеться про Форвард, Айбокс і Конкорд. Ще одна фінустанова збанкрутіла — Укрбудінвестбанк. Загалом наразі в Україні працює 63 банки.

Лише 10% банків, більшість із них — приватні — від початку року отримали збитки: їх загальна сума складає 155 млн грн.

Незмінним лідером топ-10 залишається ПриватБанк: 43,4 млрд грн прибутку за три квартали. Це вже удвічі більше до відповідного періоду 2021. Натомість частка Привату в загальному прибутку усіх банків впала до 39,5%. Разом державні ПриватБанк та Ощадбанк за 9 місяців 2023 заробили трохи більш ніж половину (52%) загального прибутку всіх українських банків. Загалом частка заробітку державних банків збільшилась у третьому кварталі до 63,5%.

Читайте також: Іпотека під час війни: чи вдасться набрати обертів?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чисті активи банків зросли на 3,3%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)