Українські банки почали отримувати прибуток: скільки заробили у травні

банк

Два з чотирьох держбанків завершили травень у плюсі.

Вперше з початку війни українські банки відзвітували про отримання прибутку, левова частка якого припадає на заробіток Приватбанку, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Opendatabot.

Прибуток українських банків у травні 2022-го склав 6,1 млрд гривень: фінустанови відпрацювали в плюс вперше з початку повномасштабного вторгнення російського агресора.

Як зазначається у повідомленні, 78% від усього обсягу прибутку, отриманого українськими банками у травні, припадає на частку державного Приватбанку. Йдеться про 4,8 млрд грн.

Позитивний результат – плюс 0,4 млрд гривень – в останній місяць весни був також у Укргазбанку. Робота решти державних банків, як і раніше, залишається збитковою (Укрексімбанк» – мінус 0,07 млрд гривень, Ощадбанк – мінус 1,3 млрд грн).

Що ж до банків з іноземним капіталом, то вони заробили у травні загалом 1,96 млн грн. Найбільший прибуток у зазначений період отримали ОТП банк, Райффайзен Банк та УкрСибБанк – 1,1 млн грн, 0,5 млн грн та 0,4 млн грн відповідно.

Сітібанк у травні 2022-го заробив 180 млн грн, ІНГ Банк Україна завершив місяць із плюсом 48 млн грн, тоді як Креді Агріколь Банк отримав прибуток на рівні 40 млн грн.

Найбільші збитки у зазначений період були зафіксовані у Альфа Банку (-383 млн грн), Прокредит Банку (-30 млн грн) та Правекс Банку (-7,5 млн грн).

При цьому з січня до травня 2022-го найбільших збитків серед усіх банків з іноземним капіталом зазнали Прокредит та ОТП банк – 0,7 млрд грн та 0,6 млрд грн відповідно.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас баланс українських банків із приватним капіталом залишався позитивним упродовж усіх місяців війни.

У даній категорії з прибутком на рівні 0,3 млрд гривень за 5 місяців 2022 року лідирує банк «Південний». На другому місці знаходиться ПУМБ, який з січня до травня заробив 0,22 млрд грн.

финрезультат банков, май 2022

финрезультат банков, май 2022

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами голови НАБУ, обсяги депозитів в українських банках з початку повномасштабного вторгнення російського агресора зросли, оскільки українці продовжують довіряти банківській системі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)