Чому українські банки продовжують знижувати ставки за депозитами: думка експерта

Загальний банківський портфель коштів фізосіб за підсумками червня 2020 року перевищив 658 млрд гривень, кажуть у банку «Кредит Дніпро».

Банки можуть дозволити собі зменшувати ставки за депозитами згідно з вектором зниження облікової ставки НБУ. Про це в ексклюзивному коментарі виданню Banker.ua розповів директор з розвитку бізнесу «Банку Кредит Дніпро» Денис Міхов.

За словами співрозмовника видання, в умовах відсутності активного кредитування та доступності дешевих кредитів рефінансування НБУ українські банки не відчувають гострої потреби в залученні ліквідності з ринку.

Тому, зазначає Денис Міхов, фінустанови можуть дозволити собі зменшувати ставки за депозитами згідно з вектором зниження облікової ставки НБУ.

«В результаті прибутковість депозитів поступально знижується, при цьому зазор між ставками короткострокових і довгострокових депозитів звужується: так, за півроку середня прибутковість депозитів у гривні впала з 13,3-14,1% до 8,6-8,8% річних, в доларах – з 1,2-2,2% до 0,6-1,2% річних», – пояснює експерт.

За словами директора з розвитку бізнесу «Банку Кредит Дніпро», загальний банківський портфель коштів фізосіб за підсумками червня 2020 року перевищив 658 млрд гривень, в той час як з початку року він виріс на 82 млрд гривень – в тому числі й у кризовому II кварталі на 24 млрд – за рахунок коштів до запитання.

«З одного боку, це пояснюється зниженням споживання і погіршенням споживчих настроїв під час карантину. Тобто у людей на руках залишається більше грошей через відкладені покупки, і ці зекономлені кошти люди не хочуть заморожувати на термінових депозитах, побоюючись, що їх доведеться витратити на «чорний» день. З іншого боку, під час карантину люди стали активніше розраховуватися платіжними картами, в тому числі кредитними, і менше знімати готівку з поточних зарплатних і дебетових рахунків», – каже Денис Міхов.

Так, зазначає експерт, в результаті змін споживчих настроїв питома вага коштів до запитання в портфелі фізосіб з початку року збільшилася з 42% до 47%; більше 40% коштів розміщені на строкових депозитах до року.

«Отже, про масове довгострокове фінансове планування не йдеться, тим більше в періоди підвищеної економічної та курсової турбулентності», – додає співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: Лізинг в Україні: чому він досі не став популярним

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в липні Нацбанк прийняв рішення про збереження облікової ставки на рівні 6%. Таким чином НБУ планує стримати зростання цін в умовах відновлення економіки України протягом наступних двох років і залишити простір для зниження вартості кредитів до однознакового рівня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)