Лізинг в Україні: чому він досі не став популярним

29 Липня 2020

Лізинг – це реальна можливість для дрібних і середніх підприємців запустити власний бізнес, а для великих промислових підприємств – провести модернізацію виробництва, не вкладаючи при цьому величезних власних коштів. Незважаючи на всі вигоди лізингу, ця послуга досі не набула широкого поширення в Україні. Причин тому кілька: низька обізнаність про умови лізингу, обмежаність пропозицій, а також складна процедура оформлення послуги. Banker.ua розбирався у всіх тонкощах лізингу в Україні і зібрав найбільш привабливі пропозиції від банків.

Лізинг або кредит: що вибрати

Лізинг помилково вважають кредитом і ставляться до нього скептично. А даремно! Лізинг має ряд позитивних особливостей, які роблять його більш привабливим для бізнесу. Отже, лізинг – це певний вид інвестиційної діяльності, при якій лізингодавець (лізингова компанія) набуває у виробників певний вид обладнання, транспорту або нерухомість, а потім здає в оренду користувачам під певні умови і з можливістю в подальшому передачі прав власності на об’єкт лізингу.

Найбільш поширеною сферою для лізингу залишається авіагалузь. Авіакомпанії спочатку беруть літаки в лізинг, а потім повністю викуповують їх і стають повноправними власниками.

Фактично, лізинг дозволяє підприємствам і компаніям поповнити свій парк транспорту, обладнання новими одиницями, не вкладаючи відразу величезну суму коштів з власного бюджету.

Чим же лізинг відрізняється від стандартного кредиту?

По-перше, сума початкових вкладень з боку лізингоодержувача в рази менше або ж може бути відсутня зовсім. При покупці дорогого обладнання – це серйозний аргумент на користь лізингу.

По-друге, не потрібно заставне майно, а рішення про видачу лізингу приймається значно швидше, ніж при оформленні кредиту.

Що стосується комісій, то лізинг більш привабливий, ніж кредит, адже розмір ставок істотно відрізняється.

Сьогодні лізингом користуються такі компанії, як “Міжнародні авіалінії України”, агропромислові підприємства та ряд інших організацій.

Лізинг має ряд позитивних особливостей, які роблять його більш привабливим для бізнесу

Актуальні пропозиції по лізингу на липень 2020 року

Одним з визначальних критеріїв при виборі лізингової програми в банку є розмір ставок, а також терміни дії лізингу. Banker.ua проаналізував актуальні ставки на фінансовий лізинг в банках України.

“ПриватБанк” пропонує лізингову програму для придбання транспорту, спецтехніки або техніки для аграріїв. Комісія на лізинг промислової техніки коливається від 0,01% до 13,5%. Участь у програмі лізингу беруть такі компанії, як ПрАТ ” Карлівський машинобудівний завод “(KMZ Industries), ТОВ “МАШІНТЕХ”, ТОВ “КОТЛОЗАВОД КРИГЕР”.

Для агросектору доступний лізинг під 0,01% – 15%. Участь у програмі беруть такі компанії, як ТОВ “Велес-Агро ЛТД”, ТОВ “Вельтон-Україна”, ТОВ “КОМПАНІЯ АГРО-ТЕМП”.

“ПУМБ” пропонує кілька програм лізингу транспорту та обладнання:

-вантажні транспортні засоби – від 20% власного внеску на строк до 5 років;

-сільськогосподарська техніка – від 20% власного внеску на строк до 5 років;

-залізничні вагони – від 35% власного внеску на строк до 5 років;

-спецтехніка – від 30% власного внеску на строк до 3 років;

-обладнання для підприємств деревообробної / металообробної промисловості;

виробничі лінії, обладнання для складських приміщень – від 35% власного внеску на термін до 5 років.

Комісію по лізингу необхідно уточнювати в банку на день оформлення.

Найбільш поширеною сферою для лізингу залишається авіагалузь

“Укргазбанк” пропонує особливу програму фінансового лізингу, яка дозволяє купувати обладнання, транспорт і приміщення за персональним замовленням клієнта. При цьому розмір власного внеску повинен становити не менше 30% від ринкової вартості об’єкта лізингу. Термін операції становить від 12 до 60 місяців, а розмір комісії – 1,0% від різниці між вартістю об’єкта лізингу та сумою авансового платежу і виплачується одноразово.

“Альфа-банк” пропонує лізингову програму на придбання сільськогосподарської техніки. При цьому сума початкового внеску становить від 25% ринкової вартості обладнання. Термін фінансування – від 12 до 48 місяців. Комісія становить 2% від вартості об’єкта лізингу.

Банк також надає лізинг на придбання вантажного транспорту. Авансовий платіж становить від 30% від вартості об’єкта. Термін фінансування – від 12 до 36 місяців. Одноразова комісія становить 2% від вартості об’єкта лізингу.

Лізинг через лізингову компанію

Скористатися послугами лізингу можна також за допомогою лізингових компаній. Сьогодні лізинг обладнання, транспорту, приміщень пропонують такі компанії, як ТЕКОМ-Лізинг, АТОН-XXI, Альфа-Лізинг, ОТП Лізинг та інші.

При цьому кошти для фінансування проектів видаються в доларах США або гривнях, а комісія коливається від 0,01% до 15% залежно від суми лізингу та призначення об’єкта.

Banker.ua порівняв комісії на придбання сільськогосподарської техніки в Україні.

ТЕКОМ-Лізинг, ОТП Лізинг та Альфа-Лізинг пропонують лізинг під комісію 0,01%, АТОН-XXI пропонує лізинг під комісію 15%, Украгролізинг – 19%, Ексімлізинг – 22%.

Фактично, лізинг дозволяє підприємствам і компаніям поповнити свій парк транспорту, обладнання новими одиницями, не вкладаючи відразу величезну суму коштів з власного бюджету

Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: