Експерт: «Банкопаду» зразка 2014 року не буде, і ось чому

Оцінити глибину впливу карантину на банківський сектор досить складно, але зміни неминучі, констатує Галина Хейло.

Щоб українська економіка працювала в умовах карантину, необхідно скоротити всі непотрібні витрати і направити вектор на внутрішній ринок. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла глава правління Айбокс Банку Галина Хейло.

За словами співрозмовниці видання, карантин вже «значною мірою» вплинув на українську економіку, і зокрема на малий і середній бізнес, який є її фундаментом.

«Тисячі людей залишилися без роботи і без фінансової подушки. Скоротилося наповнення бюджету, а це, в першу чергу, соціальні виплати», – пояснює Галина Хейло.

Для відновлення економіки глава правління Айбокс Банку рекомендує «скоротити всі непотрібні витрати і направити вектор на внутрішній ринок».

«Навіщо ми купуємо медичні маски в Китаї, якщо наші підприємства можуть їх шити? При цьому зберігати робочі місця, зарплату, соцвнески … Такого не повинно бути», – констатує банкір.

У той же час, додає вона, оцінити глибину впливу карантину на банківський сектор досить складно.

«Але зрозуміло, що вони (зміни – прим.ред.) неминучі. Багато чого залежатиме від стійкості бізнес-моделі конкретного банку і дій Національного банку. Можу точно сказати, що банкам буде непросто. У той же час, це точно не повторення історії про «банкопад -2014». Тоді ринок очистився від більш ніж 100 банків. Залишилися тільки найсильніші. Вони проходять регулярно стрес-тести, що означає готовність до найбільш негативного сценарію», – зазначає Галина Хейло.

Читайте також: Світлана Монастирська (заступник голови Укрексімбанку): «Чим раніше ви виховаєте в дитині відповідальне ставлення до грошей, тим простіше їй буде досягати поставлених цілей»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку керівника Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу, банківська система України добре підготовлена до подолання викликів кризи.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)