У пошуках дна: Brent подешевшала до весняного мінімуму, WTI впала нижче $35

Нафтові котирування летять вниз як через невизначеність навколо президентських виборів в США, так і під впливом ризиків COVID-19.

Ринок нафти підхопив «вірус песимізму» від фондовиків: ціни на еталонні марки продовжують стрімко падати, досягаючи нових мінімумів, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, до вечора четверга січневі ф’ючерси на Brent подешевшали до $37,47 (-5,47%), тоді як ціна на грудневі опустилася до $36,66 (-6,29%). У той же час, вартість грудневих ф’ючерсів на техаську WTI, після короткочасного падіння нижче $35, досягла позначки $35,14 за барель – нафта подешевшала на 6,02%.

Таким чином, ціна нафти марки Brent вже опустилася до весняного мінімуму, а вартість WTI впала до літніх позначок.

Нафтові котирування летять вниз як через невизначеність навколо президентських виборів в США, так і під впливом ризиків COVID-19. Не найкращим чином на цінах позначилися також новини про зростання запасів сировини в Штатах і нарощування видобутку сировини в Лівії.

Варто також зазначити, що, згідно з прогнозом експертів Equinor (Норвегія), Brent в 2025 році подорожчає до $65 за барель (більш ранній прогноз передбачав зростання ціни до $77), після чого вартість нафти цієї марки продовжить підвищуватися аж до 2030 року.

Після цього, додають аналітики, ціни кинуться вниз, і Brent до 2040 року подешевшає до $64 (раніше компанія очікувала, що ціна складе $82 за барель). У 2050 році, згідно з очікуваннями аналітиків, вартість нафти опуститься нижче $60.

Читайте також: Карти з кешбек: як отримати, накопичувати та використовувати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів AxiCorp, на тлі проблем, пов’язаних з надлишком пропозиції та браком резервуарів для зберігання, короткостроковий прогноз цін на нафту сприятливим назвати ніяк не можна. За словами експертів, якщо нинішня траєкторія попиту збережеться, ціни на «чорне золото» можуть різко знизитися вже в найближчі тижні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)