Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
1 гривня, вкладена в будівництво житла, формує від 4 до 8 грн ВВП – експерт
Іпотека може стати локомотивом економіки, каже Анна Лаєвська.
Доступна іпотека – це реальний шанс перезапустити не тільки житлове будівництво, а й економіку країни в цілому. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.
На думку співрозмовниці видання, доступне іпотечне кредитування цілком здатне стати «локомотивом економіки».
«Іпотека допоможе створити нові робочі місця, вирішити житлове питання тисячі сімей і сприяти розвитку країни навіть під час кризи», – зазначає експерт, додаючи, що одна гривня, вкладена в будівництво житла, формує від 4 до 8 грн ВВП.
Зниження облікової ставки НБУ, каже Анна Лаєвська, стало важливим кроком на шляху до доступної іпотеки на рівні держави. Проте, для розвитку галузі та захисту кінцевого споживача необхідно зробити ще ряд важливих заходів.
«Перш за все, треба розробити дієвий механізм стимулювання розвитку іпотеки, який передбачив би запуск програм компенсації процентних ставок або механізм рефінансування банків довгими фінансовими ресурсами», – зазначає комерційний директор «Інтергал-Буд».
Наступним кроком співрозмовниця Banker.ua називає подальше зниження облікової ставки, яка впливає на здешевлення ресурсів, а також зменшення резервних вимог до банків.
«Облікова ставка в 3-5% дасть додатковий поштовх до збільшення грошових потоків, що потрібно для повномасштабного відновлення іпотеки. Держава повинна компенсувати різницю в процентній ставці. Потрібно також на законодавчому рівні захистити права кредиторів і позичальників», – зазначає експерт.
Читайте також: Економіка впаде цієї осені? Як на цьому заробити вже зараз
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами комерційного директора компанії «Інтергал-Буд» Анни Лаєвської, карантин став стрес-тестом на стійкість, фінансову стабільність, гнучкість і філософію девелоперів. В умовах кризи частина потенційних покупців нерухомості сформує відкладений попит, а частина буде уважно ставитися до того, що і у кого вони купують.
Коментарі (0)