Частка долара в резервах центробанків світу скоротилася до 25-річного мінімуму – МВФ

У I кварталі 2021 року курс американської валюти злетів на 2,8%.

У четвер долар слабо коливається, дорожчаючи до ієни і дешевшаючи в парі з євро. В поле зору учасників ринку – свіжа макростатистика з США, яка буде опублікована ближче до кінця дня, передає Banker.ua.

За даними МВФ, частка американської валюти в резервах центробанків світу в IV кварталі минулого року скоротилася до 59%. Цей показник є рекордно низьким з 1995 року, пише Bloomberg.

У той же час, частка європейської валюти наприкінці 2020 року збільшилася з 20,5% до 21,2%, а частка юаня зросла з 2,1% до 2,3%.

В CIBC впевнені: світ рано чи пізно буде використовувати безліч резервних валют. При цьому в MUFG Bank зазначають, що скорочення частки долара певною мірою свідчить про втрату довіри до нього і, не дивлячись на зростання довгострокової прибутковості в США, структурні основи для американської валюти залишаються слабкими.

Втім, багато аналітиків вважають за краще не загострювати увагу на даній інформації і називають скорочення частки долара в світових резервах «тимчасовим явищем».

Варто зазначити, що в I кварталі поточного року американська валюта подорожчала на 2,8%.

У Sumitomo Mitsui Bank прогнозують уповільнення стрімкого зростання курсу долара, зауважуючи при цьому, що тенденція до зміцнення цієї валюти збережеться.

Так, згідно з даними торгів, вдень 1 квітня долар подорожчав до ієни до 110,75 USD/JPY, тоді як британський фунт опустився до 1,3759 GBP/USD (- 0,1%), а «австралієць» подешевшав до 0,7544 AUD/USD (- 0,7%).

Євро сьогодні піднявся на тлі долара до 1,1732 EUR/USD, в той час як пара USD/CNY зросла до позначки 6,5715 (+0,3%).

Індекс американської валюти в четвер зміцнився до 93,24 пункту (+0,01%).

Читайте також: Чув, що зараз можна оформити дешеву іпотеку. Чи це так і де краще взяти кредит?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що стратеги UBS днями підвищили прогнози щодо фунту стерлінгів, який, як очікується, виграє як від попиту на ризикові активи, так і від високих темпів зростання глобальної економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)