Чи існує загроза банкопаду: думка голови Укргазбанку

банк

Банківська система увійшла у воєнний період досить потужною, зазначають в Укргазбанку.

На сьогоднішній день загрози банкопаду в Україні немає. Про це в інтерв’ю UBR.ua заявив голова правління Укргазбанку Андрій Кравець, повідомляє Banker.ua.

За словами Андрія Кравця, банківська система України пройшла свого роду катарсис ще кілька років тому.

«Сьогодні Нацбанк ретельно контролює роботу банків щодо дотримання нормативних вимог, регулярно проводить стрес-тести, тобто «тримає руку на пульсі», – пояснює банкір.

Так, зазначає Андрій Кравець, якщо НБУ спостерігає якісь відхилення у роботі тієї чи іншої банківської установи, то такі відхилення регулятором ретельно вивчаються: Нацбанк розробляє заходи щодо їхнього усунення та після контролює процес своєчасної реалізації таких заходів.

«Банківська система увійшла до цього найскладнішого періоду досить потужною. Тому підстав для хвилювань щодо стабільності банківського ринку немає», – упевнений голова правління Укргазбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами Кравця, війна внесла корективи у діяльність усієї банківської системи країни.

«Події 24 лютого стали шоком для всієї країни, але, незважаючи на це, банківська система була готова до такого розвитку подій, оскільки кожен банк мав свій «план дій», – наголосив керівник держбанку.

При цьому весь тягар труднощів військового періоду, з якими зіткнулася банківська система після 24 лютого, за словами банкіра, взяли на себе державні банки, обсяг яких на ринку перевищує 60%.

Зокрема, пояснює Андрій Кравець, що НБУ визначив перелік уповноважених банків, на які покладаються спеціальні функції. Плюс, додає він, дуже добре у складний період – коли були проблеми з інкасацією – спрацювали й приватні банки.

рабочий стол

Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ, найбільшу загрозу для українських банків сьогодні становить реалізація кредитного ризику: за оцінками НБУ, буде втрачено не менше 20% кредитного портфеля.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)