Чи підвищить НБУ облікову ставку до 8%: опитування банкірів

У найближчі місяці показник інфляції може перейти у two-digit формат, прогнозують банкіри.

17 червня регулятор підвищить облікову ставку до 8% річних. Про це в коментарі Інтерфакс-Україна заявляє більшість опитаних агентством банкірів, передає Banker.ua.

У «Кредобанку» очікують на підвищення облікової ставки НБУ на 50 базисних пунктів. На думку представника фінустанови, під час засідання 17 червня регулятор встановить показник на рівні 8%, тоді як інфляція в країні продовжить зростати і в найближчі місяці перейде в two-digit формат.

У «Юнекс Банку» прогнозують зростання ставки на 0,5%, в той же час, не виключаючи більш агресивного підвищення – до 8,5%. У банку також нагадують, що, згідно з квітневим прогнозом Нацбанку, індекс споживчих цін повинен досягти пікових значень ближче до кінця літа.

«У найближчі два місяці інфляція продовжить прискорюватися, що вимагає реакції з боку НБУ», – додають в «Юнекс Банку».

Про можливе підвищення ставки до 8,5% річних і прискорення інфляції до 10%+ в ІІІ кварталі говорять і в «Альфа Банку». Тут перспективу повернення інфляції в цільовий діапазон називають «все більш віддаленою».

«На початку 2021-го центробанк заявляв про І квартал 2022 року, згодом – про перше півріччя 2022-го, а зараз вже застосовується формулювання «у 2022 році», – зауважують в банку.

Про можливість підвищення ставки до 8% висловлюються в «Укрексімбанку», «ОТП Банку» і банку «Південний», тоді як спікери від «Ідея Банку» і «Райффайзен банку Аваль» очікують на збереження показника без змін.

В «Ідея банку» зазначають, що травневе прискорення інфляції до рівня 9,5% є тимчасовим, а в «Райфі» прогнозують, що регулятор відкладе підвищення до липневого засідання, коли можна буде зробити більш обгрунтовані висновки про характер інфляції в 2021 році.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор вніс зміни у деякі нормативно-правові акти, що стосуються відкриття та закриття банківських рахунків, а також здійснення банками депозитних операцій з юридичними та фізичними особами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)