Тривожні сигнали: чи впаде Bitcoin на 42%, як в 2018 році

Експерти пояснили, чи можна передбачити ймовірність повторення краху Bitcoin зразка листопада 2018 року, з огляду на лише такий показник, як рівень волатильності.

Протягом останніх тижнів ціна Bitcoin була обмежена дуже тісними рамками, тому новий рух першої криптовалюти вище рівня опору в $9400 сприймається як незначне відхилення від 30-денного торговельного діапазону. В останній раз подібна цінова поведінка Bitcoin спостерігалася 30 жовтня 2018 року, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Coinspot.

Намагаючись пояснити нинішню поведінку кріптовалютного ринку, експерти проводять аналогії з подібними випадками на традиційних ринках.

Графік демонструє 10- і 30-денну історичну волатильність Bitcoin, що різко знизилася за останні 3 місяці.

Так, на початку тижня волатильність Bitcoin просіла до мінімального рівня з листопада 2018 року, коли було зафіксовано прорив підтримки на рівні $6000 і відбулося коригування курсу на 42%.

При цьому до помірного прориву першої криптовалюти до $9437 22 липня остання суттєва корекція (2,1%) простежувалася 9 липня.

Як зазначають учасники ринку, протягом останніх тижнів ціна Bitcoin була обмежена дуже тісними рамками, і новий рух вище позначки $9400 сприймається більшою мірою як незначне відхилення від місячного торгового діапазону.

В останній раз подібна цінова поведінка Bitcoin спостерігалося 30 жовтня 2018 року, в переддень 15-денного періоду низької волатильності, який супроводжувався коливаннями не більше 1,5%. Тоді, після поступового зростання волатильності, криптовалюта оперативно скорегувалася менш ніж за 2 тижні до $3650 (-42%).

За словами експертів, зниження волатильності, як правило, свідчить про вузький ціновий діапазон, в якому торгується актив, але також не виключено, що за стабільним періодом можуть слідувати раптові цінові рухи.

Протистояння між короткостроковими трейдерами, що ставлять на продовження вузького діапазону, і учасниками, у яких такої впевненості немає, відбувається зазвичай у вузькому коридорі. Тут позиції трейдерів з позиковими засобами, що роблять ставку на продовження цієї тенденції, ліквідуються. Деякі ж учасники можуть розраховувати на зміну тренду і розміщувати ордери поза діапазоном.

Приклад діапазону шириною в $275 при низхідному тренді + спроби тестування верхнього рівня опору.

Як показує практика, в даному випадку трейдери зазвичай шукають тривалі вузькі торгові діапазони.

Автори матеріалу допускають, що нова позитивна тенденція почала складатися 16 червня.

Що ж стосується ризику повторення краху зразка листопада 2018 року, то, на думку експертів, враховуючи лише рівень волатильності, передбачити можливість подібного результату не можна.

Читайте також: В Україні правда заборонять здавати житло без ріелтора? Це ж буде дорого!

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики компаній BitOoda і Fidelity з’ясували, що 50% майнінгової потужності Bitcoin на сьогоднішній день контролює КНР. Раніше вважалося, що цей показник становить 65%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)