Ціна Brent піднялася вище $ 70 за барель: дані торгів

За підсумками травня ціна північноморської суміші зросла на 4,3%, тоді як техаська нафта подорожчала на 5,6%.

Вартість нафти зростає напередодні «міністерського» засідання ОПЕК+: Brent торгується вище $70 за барель, тоді як ціна WTI вранці у вівторок злетіла більш ніж на 2%, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 1 червня серпневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $70,29 за барель (+1,40%), тоді як ціна липневих ф’ючерсів на WTI піднялася до $67,72 (+2,11%).

Нафтові котирування рвуться вгору після вчорашнього засідання технічного комітету ОПЕК+, члени якого прогнозують скорочення запасів сировини нижче показників 2015-19 рр. вже до кінця наступного місяця.

На думку фахівців, навіть якщо прогноз попиту на «чорне золото» в 2021 році буде переглянутий у бік зниження, профіциту на ринку не передбачається.

Так, техкомітет ОПЕК+ як і раніше ставить на зростання попиту на нафту в поточному році на 6 млн б/д. Згідно з базовим сценарієм, в 2021-му попит зросте з торішніх 90,5 млн б/д до 96,5 млн б/д. В середньому по року нафтовий дефіцит очікується на рівні 1,4 млн б/д (проти 1,2 млн б/д, спрогнозованих в квітні), тоді як піку в 2,6 млн б/д показник досягне в листопаді.

Даний прогноз складений з урахуванням рішення членів ОПЕК+ про відновлення видобутку в травні-липні в межах 2 млн б/д.

При цьому техкомітет розглядає і альтернативний сценарій, який передбачає зростання глобального попиту до 95,3 млн б/д (+4,8 млн б/д) при середньому дефіциті в обсязі 0,3 млн б/д.

Варто зазначити, що увага учасників ринку сьогодні зосереджена на «міністерському» засіданні ОПЕК+, яке пройде пізніше у вівторок. Очікується, що комітет під час сьогоднішньої зустрічі підтвердить збільшення видобутку сировини, заплановане Альянсом на липень.

Читайте також: Скільки заробляють співробітники українських банків: огляд Banker.ua

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів ANZ, в III кварталі 2021 року попит на сировину перевищить пропозицію на 650 000 б/д, тоді як в IV-му «розрив» складе 950 000 б/д.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)