Ціни на нафту падають після оновлення максимумів: скільки зараз дають за Brent і WTI

Експерти Міжнародного енергетичного агентства зберегли свій прогноз зростання світового попиту на «чорне золото» в 2021 році на рівні 5,4 млн б/д.

Ціни на нафту падають після оновлення максимумів напередодні: учасники ринку побоюються ослаблення попиту на «чорне золото» на тлі стрімкого поширення нового штаму COVID-19 в усьому світі, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс.

Згідно з даними торгів, вранці в середу вересневі ф’ючерси на Brent торгуються на рівні $76,36 за барель (-0,17%), тоді як вартість серпневих ф’ючерсів на WTI впала на 0,27% – до $75,05.

У вівторок 13 липня ціни на нафту марки WTI оновили максимум з осені 2018 року, досягнувши позначки $75,25, тоді як барель Brent за підсумками вчорашніх торгів подорожчав до $76,49, додавши 1,8%.

Сьогодні ж нафтові котирування повзуть вниз на тлі побоювань інвесторів, пов’язаних з перспективами ослаблення попиту на «чорне золото» через стрімке поширення нового штаму COVID-19 в усьому світі.

Головний Telegram-канал банкірів

У той же час, запаси сировини в США продовжують знижуватися: про скорочення обсягів нафти в американських сховищах напередодні повідомили в API. Так, за даними Американського інституту нафти, з 5 по 9 липня запаси нафти в Штатах скоротилися на 4,08 млн барелів.

У середу ввечері офіційну доповідь про запаси буде оприлюднено експертами Міненерго США: експерти ринку прогнозують, що відомство відрапортує про тижневе скорочення показника на 4,9 млн барелів.

Також інвесторів непокоїть невизначеність навколо домовленостей ОПЕК+. На думку аналітиків ANZ, якщо Альянс не погодиться наростити видобуток сировини, ринки нафти в найближчій перспективі значно звузяться.

Варто зазначити, що експерти Міжнародного енергетичного агентства зберегли свій прогноз зростання світового попиту на «чорне золото» в 2021 році на рівні 5,4 млн б/д, а у 2022-му очікують зростання показника на 3 млн б/д.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за перші півроку 2021-го Brent подорожчала на 44,2%, тоді як WTI додала 51,5%. У II кварталі котирування Brent зросли на 17,5%, в той час як ціни на WTI злетіли на 24,2%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)