Ціни на золото збільшуються після падіння нижче $1 880: що обвалило ринок

Вперше з 2010 року світові Центробанки масово продають золото, повідомляють в World Gold Council.

Ціни на дорогоцінні метали пішли вгору після значного зниження напередодні: підтримку ринку надає стрімке поширення COVID-19 в США і країнах ЄС та бажання інвесторів уникнути ризику, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці 30 жовтня грудневий ф’ючерс на золото подорожчав до $1872,85 (+ 0,26%), в той час як вартість грудневого ф’ючерсу на срібло виросла на 0,5% і досягла $23,47.

Інвесторів всерйоз турбує ситуація навколо введення жорстких карантинних обмежень в Європі і рекордного поширення коронавірусу в Штатах.

У Commonwealth Bank of Australia зазначають, що на тлі ризику повторної рецесії в єврозоні та посилення карантину знижувальний тиск на ціни найближчим часом збережеться.

За словами Рона О’Коннелла з StoneX, золото опинилося під тиском, а спотова ціна опустилася нижче $1880 через «похмуру атмосферу на ринках ЄС». При цьому забезпечені золотом біржові ETF-фонди в останні дні продемонстрували найбільший місячний відтік.

У той же час, згідно з даними World Gold Council, вперше з 2010 року Центробанки масово продають золото: в III кварталі ЦБ «позбулися» 12.1 тони металу, в той час як роком раніше чиста купівля досягала 141.9 тон. При цьому аналітики Citi прогнозують, що попит на золото з боку Центробанків відновиться вже в 2021 році.

Варто також взазначити, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 705.4214 гривень, грам срібла оцінюється в 20.9337 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 783.7303 грн/грам, а паладію – 2 012.1639 грн/грам.

Читайте також: Чув, що Центробанки готуються до впровадження цифрових валют. Тепер буде цифрова гривня?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом Світового банку, після потужного цінового ралі динаміка ціноутворення на ринку дорогоцінних металів буде залишатися досить слабкою.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)